Skovcup finale 2011ma 06-06-2011 09:34
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

  Stnr    Brik Navn                         År Klasse                 Tid    Pl 


459 Allerød OK                 

    16   39870 Frederikke Danielsen         12 D-12A                27:11     5 
    24  444697 Julie Blaagaard              13 D-14A              1:09:41     8 
    25  362412 Emilie Ryberg Vikkelsø       14 D-14A                44:49     4 
    29  970826 Linea Place Eriksen          14 D-16A                53:56     3 
    36  308051 Theis Munktved               09 H-10A                13:35     3 
    45   39885 Eskil Norddal Fundal         12 H-12A                22:47     2 
    46  407799 Mikkel Lau Petersen          11 H-12A                22:53     3 
    52  308142 Andreas Duc Jørgensen        14 H-14A                48:50     6 
    57         Sebastian Abildg Lind        05 Åben 1              Maxtid       
    58  551000 Hjalte Nørgaard              07 Åben 1              Maxtid       
    59  552000 Julie Nørgaard               04 Åben 1              Maxtid       
    60         Erik Grønborg Nielsen        05 Åben 1              Maxtid       
    61         Thea Grabas                  05 Åben 1              Maxtid       
    62         Lukas Koehler Andersen       06 Åben 1              Maxtid       
    80  407775 Nikolas Koehler Andersen     07 Åben 2               28:30    44 
    81   39884 Sarah Grabas                 08 Åben 2               27:59    43 
    82  308146 Asbjørn Stilling             07 Åben 2               39:45    50 
    83  407773 Sille Vestergaar Jørgensen   08 Åben 2               14:55     4 
    84  308145 Nicklas Reindel Plaugmann    09 Åben 2               19:51    23 
    85  407770 Jens Tange Hasholt           08 Åben 2               34:21    46 
    86  250072 Helena Falck-Jensen          09 Åben 2               15:41    10 
    87  407771 Marcus Reindel Plaugmann     13 Åben 2               16:04    15 
    88  308144 Mia Reindel Plaugmann        09 Åben 2               15:20     7 
   114   39882 Jonas Hjorth                 06 Åben 3               59:28    16 
   115   39873 Hans Grønborg Nielsen        08 Åben 3             1:01:31    17 
   116   39879 Jonas Poulsen                06 Åben 3             Fejlkl.       
   117  308147 Jesper Poulsen               09 Åben 3             1:04:18    18 
   138         Ida Hasholt                     Åben 1              Maxtid       
   180  213858 Asmus Fundal                    Åben 2               20:28    25 



457 Ballerup OK                

    32  308087 Magnus Andersen              08 H-10A                14:40     5 
    38  250042 Per Lybek Schaltz            11 H-12A                46:37    10 
    49  362575 Mathias Petersen             13 H-14A                36:17     4 
    73  439312 Cecilie Petersen             09 Åben 2               15:58    13 
    70         Sebastian Mæng                  Åben 1          ke startet       
    71         Christoffer Mæng                Åben 1              Maxtid       
   153  250177 Ida Ploug                       Åben 2               22:08    33 
   154         David Ploug                     Åben 1              Maxtid       
   181  434044 Nicolai R Vikkelsø              H-12A                27:59     6 



460 Farum OK                   

     9  426069 Marta Kliem                  11 D-12A              1:55:13    10 
    26  331255 Freja Kliem                  13 D-14A              1:05:52     7 
    27  241915 Vitus Woge Nielsen           13 H-14A                56:07     7 
    90  426051 Malte Kliem                  08 Åben 2               22:38    35 
   187   40715 Rebekka Husen                   Åben 2               36:44    48 
   188   40530 Ellen Husen                     Åben 2               Disk.       



459 FIF Hillerød Orienteri     

     6  308906 Siri Simonsen                08 D-10A                21:52     6 
     7  354604 Freja Holm Splittorff        10 D-10A           ke startet       
     8  246452 Christine Reiber Hansen      10 D-10A                15:45     2 
    14  889242 Nikoline Holm Splittorff     12 D-12A                20:36     1 
    15  888421 Annika Simonsen              11 D-12A                25:27     4 
    21  354610 Isabella Kempff-Andersen     13 D-14A                35:07     1 
    22  443344 Marie Cecilie Hartmeyer      14 D-14A                41:07     3 
    23  439764 Camilla Larsen               13 D-14A                39:29     2 
    33  354605 Frederik Holm Splittorf      10 H-10A              Fejlkl.       
    34  354606 Lasse Alkjær Eriksen         08 H-10A                22:36     8 
    35  426972 Lukas Kjær Hemmingsen        09 H-10A                12:19     2 
    41  354617 Jakob Thore Kamm Nielsen     12 H-12A                33:31     9 
    42  888944 Malthe Poulsen               11 H-12A                18:53     1 
    43  426971 Malte Kjær Hemmingsen        11 H-12A                23:28     4 
    44  207542 Andreas Alkjær Eriksen       11 H-12A                30:53     8 
    56  354615 Torbjørn Høyer Staugaard     04 Åben 1              Maxtid       
    77  712901 Patrick Reibert Hansen       07 Åben 2               21:47    32 
    78  354611 Gustav Kjær Hemmingsen       06 Åben 2               15:57    12 
    79  259490 Liva Sønderstran Funder      08 Åben 2               21:41    30 
   108  207541 Anders Madsen                12 Åben 3               41:12     7 
   109  443334 Karoline Hartmeyer           11 Åben 3             Fejlkl.       
   110  354609 Maria Wassard                08 Åben 3               45:46    11 
   111  354607 Malte Wassard                11 Åben 3               45:20     9 
   112  354614 Asker Greve                  15 Åben 3               37:12     3 
   113  354613 Sigrid Høyer Staugaard       07 Åben 3               45:24    10 
   162         Malthe Simonsen                 Åben 1              Maxtid       



457 FSK Orientering            

     1  249309 Anna Blaagaard               10 D-10A                20:52     4 
   129  441240 Sofie Nørbak                 16 Åben 4             1:03:23     2 
    47  344208 Mathias Sørensen                H-12A                46:42    11 
    48  250101 Emil Sørensen                   H-12A                54:25    12 
   166         Signe Marstrand                 Åben 1              Maxtid       
   167         Agnes Marstrand                 Åben 1              Maxtid       



459 Helsingør SOK              

    74  888413 Mathilde Poulsen             08 Åben 2               18:57    20 



458 Lyngby OK                  

   107  250117 Frederik Thoft Nordholm      13 Åben 3               48:00    12 



461 OK Roskilde                

    10  445198 Karoline Fonager Johansen    09 D-10A                19:34     3 
    37  445336 Jonas Fonager Ul Johansen    09 H-10A                13:35     3 
   134  902921 Jesper Fonager Christensen   50 Åben 5          ke startet       



459 OK Øst Birkerød            

    17  433480 Laura Lindbjerg Skovbæk      12 D-12A                53:09     9 
    18  426060 Marie Erskov Krogh           12 D-12A                23:50     3 
    53  347348 Frederik Erskov Krogh        14 H-14A              1:09:13     8 
    54  899038 Johan Lindbjerg Skovbæk      14 H-14A                31:12     1 
    63  239228 Vigga Dresler                04 Åben 1              Maxtid       
    89  433479 Mary Lindbjerg Skovbæk       08 Åben 2               21:21    29 
   130  250181 Anders Thoft Nordholm        16 Åben 4               48:43     1 
   170  249373 Søren T Ødum                    H-10A                10:43     1 
   189  250174 Mikkel Brunstedt                H-10A                20:12     7 
   190         Miri Brunstedt                  Åben 1              Maxtid       



632 PI-København               

    30  239738 Mette Stub                   16 D-16A                48:22     2 
   155         Oscar Dürr                      Åben 1              Maxtid       
   156         Frida Dürr                      Åben 1              Maxtid       
   175         Emilie Draiby                   Åben 1              Maxtid       
   176         Rasmus Draiby                   Åben 1              Maxtid       



354 Søllerød OK                

    31   36955 Thomas Jersild Olsen         10 H-10A                18:43     6 
   106  438467 Anne Jersild Olsen           13 Åben 3               31:10     2 
   198         Selma Schytte Olsen             Åben 1              Maxtid       
   199  250026 Maja Schytte Olsen              Åben 2               21:17    28 
   200  437076 Silas Schytte Olsen             Åben 3               37:47     5 



459 Tisvilde Hegn OK           

     2  433569 Johanne Schøier Kovsted      07 Åben 2               15:04     5 
     3  443336 Alma Marholt                 08 Åben 2               19:02    21 
     4  437084 Celina Bregensøe             10 D-10A                14:23     1 
     5  437083 Xenia Bregensøe              08 D-10A                21:01     5 
    11  345235 Astrid Skytte Kirkegaard     12 D-12A                28:31     6 
    12  213980 Ida Øbro                     12 D-12A                22:21     2 
    13  202020 Sidse Tillingsøe             11 D-12A                33:51     7 
    19  351337 Mahalakshmi Liv Wamberg      14 D-14A                46:16     5 
    20  441866 Frida Kopp Stannum           13 D-14A                55:22     6 
    28  888419 Nikoline Tillingsøe          14 D-16A                47:12     1 
    39  433566 Jakob Schøier Kovsted        11 H-12A                30:02     7 
    40  500449 Lasse Falck Weber            11 H-12A                23:52     5 
    50  433565 Carl Emil Schøie Kovsted     14 H-14A                33:33     3 
    51  553385 Asger Skytte Kirkegaard      14 H-14A                32:59     2 
    55  864008 Emil Øbro                    15 H-16A                38:59     1 
    75  899045 Gunvor SKytte Kirkegaard     08 Åben 2             Fejlkl.       
    76  423263 Toke Tillingsøe              08 Åben 2               17:53    17 
   119  250119 Tobias Olloz                    Åben 2               26:34    42 
   135  441882 Sebastian Olsen              14 H-14A                38:33     5 
   136  433599 Anna Olsen                      D-12A                37:40     8 
   137  433600 Carl Gustav Olsen               Åben 2               21:16    27 
   147  433598 Hans Andersen                   H-10A                24:39     9 
   161  434041 Katrine Mathiesen               Åben 3               30:00     1 
   163  407142 Villads Landsperg               Åben 2               13:35     2 
   164  250093 Albert Landsperg                Åben 2             Fejlkl.       
   165  553371 Mathias Wraa                    H-16A                42:07     2 
   168  504540 Simone Wraa                     D-16A              1:01:10     4 
   174  433597 Maria Elena Neregaard           Åben 2               42:20    51 
   185  433594 Oscar David Jensen              Åben 3               37:28     4 



900 U-KLUB                     

    91  250102 Mads Friis Autzen            09 Åben 2               14:38     3 
    64         Mathilde Friis Autzen        06 Åben 1              Maxtid       
    65         Asta Hansen                     Åben 1              Maxtid       
    66         Anton Hansen                    Åben 1              Maxtid       
   118  250118 Bjørn Laursen                   Åben 3             1:14:58    20 
    92  263560 Hedda Gross                     Åben 2               36:38    47 
    67         Frida Gross                     Åben 1              Maxtid       
   131  250129 Freja Hjorth                    Åben 4             Fejlkl.       
    93  250104 Mathe Andersen                  Åben 2               36:54    49 
    94  250105 Mikkel Andersen                 Åben 3             Fejlkl.       
   120  250120 Gustav Prag Aae                 Åben 3             1:15:56    23 
   121  250121 Leonore Prag Aae                Åben 3             1:15:56    23 
    68         Sofie Elmelund Duus             Åben 1              Maxtid       
    96  250107 Karoline K Larsen               Åben 2               20:58    26 
   122  250122 Johannes Larsen                 Åben 3             1:10:30    19 
   132  250130 Cornelia Nørr heideskov         Åben 3               52:42    13 
   123  250123 Jonas Caspersen                 Åben 3             Fejlkl.       
   124  250124 Simone Caspersen                Åben 3             1:15:22    22 
   125  250125 Marius Hansen                   Åben 3             1:16:14    25 
   100  250111 Iris Tonboe                  08 Åben 2               15:26     9 
   101  250112 Rosa Tonboe                  06 Åben 2               16:03    14 
   126  250126 Louise Lundberg              13 Åben 3               41:49     8 
    72         Julius Tonboe                06 Åben 1              Maxtid       
   102  250113 Hannah Nielsen               09 Åben 2               24:38    39 
   103  250114 Filip Højlund                07 Åben 2               24:35    38 
   104  250115 Tea Højlund                  09 Åben 2               26:26    41 
   105  250116 Thrane Daniel                06 Åben 3             Fejlkl.       
   139  250190 Sine Doktorfredskilde           Åben 2               18:19    18 
   140  250180 Isabel Søndergaard              Åben 2               22:21    34 
   141  250179 Marie Olloz                     Åben 2               17:13    16 
   142  250189 Albert Elvig                    Åben 2               19:59    24 
   143  250188 Amanda Elvig                    Åben 2               23:20    36 
   144  250187 Klara Elvig                     Åben 3               39:58     6 
   145  250186 Caroline Bohé                   Åben 2               10:23     1 
   146  250185 Agnild Snorre                   Åben 2               15:20     7 
   148  355584 Nina Schaltz                    Åben 3               54:12    14 
   149  250184 Dea Skipper                     Åben 3               54:14    15 
   150  250183 Asta Nonboe                     Åben 2               15:11     6 
   151  250182 Tobias Henriksen                Åben 2               19:22    22 
   152  250178 Oliver Poulsen                  Åben 2               28:52    45 
   157  250176 William Lærke                   Åben 4             Fejlkl.       
   158         Oscar Merit                     Åben 1              Maxtid       
   159         Robert Holst                    Åben 1              Maxtid       
   160         Bianca Holst                    Åben 1              Maxtid       
   169  250140 Amelia Thurland                 Åben 2               21:43    31 
   171   57763 Oscar Nielsen                   H-10A                26:18    10 
   172         Jonas Hansen                    Åben 1              Maxtid       
   173         Jeppe Hansen                    Åben 1              Maxtid       
   177         Mille Ny                        Åben 1              Maxtid       
   178         Rebekka Ploug                   Åben 1              Maxtid       
   179         Aksel Møller                    Åben 1              Maxtid       
   182         Marius Storgaard                Åben 1              Maxtid       
   183         Gustav Storgaard                Åben 1              Maxtid       
   184         Freja Storgaard                 Åben 1              Maxtid       
   186  250175 Vibe Laursen                    Åben 3             1:15:01    21 
   191  250173 Sidsel Bundgaard                Åben 2               15:43    11 
   192  250172 Balder Bundgaard                Åben 2               25:16    40 
   193         Viktor Petersen                 Åben 1              Maxtid       
   194         Markus Petersen                 Åben 1              Maxtid       
   195         Sarah Neumann                   Åben 1              Maxtid       
   196  250171 LinusR Worsøe                   Åben 3             Fejlkl.       
   197  250170 William Viksø                   Åben 2               18:54    19 
   201  250168 Emil Timmermann                 Åben 4             1:18:28     3 
   202  250169 Silas Timmermann                Åben 2               24:25    37