Skovcup fiale 2013on 05-06-2013 15:56
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                             Tid 



D-10A  (20)               1.9 km   13 K           

    1     14 Sigrid Høyer Staugaard       09 FIF Hillerød Orientering        9:42 
    2     12 Mathilde Poulsen             10 FIF Hillerød Orientering       10:28 
    3     13 Siri Simonsen                10 FIF Hillerød Orientering       10:44 
    4      4 Xenia Bregensøe              10 Tisvilde Hegn OK               11:12 
    5      5 Johanne Schøier Kovsted      09 Tisvilde Hegn OK               11:23 
    6     11 Vigga Graff Frederiksen      10 FIF Hillerød Orientering       11:44 
    7    112 Sarah Nommesen               10 HSOK                           12:37 
    8     15 Amalie Ertmann               09 Allerød OK                     12:48 
    9     10 Maria Wassard                10 FIF Hillerød Orientering       12:52 
   10      2 Ellen K. Larsen              08 Søllerød OK                    13:37 
   11      8 Frederikke Gundersen         10 Tisvilde Hegn OK               13:42 
   12    113 Maggie Müller                10 HSOK                           14:49 
   13     17 Hedda Kärner Grooss          09 Allerød OK                     14:51 
   14      6 Alma Marholt                 10 Tisvilde Hegn OK               14:57 
   15      1 Mary Lindbjerg Skovbæk       10 Søllerød OK                    15:04 
   16    111 Dicte Andersen               10 HSOK                           15:28 
   17      9 Dagmar Kopp Stannum          07 Tisvilde Hegn OK               17:28 
   18    199 Freja Vinther Nybro             Uden klub                      18:21 
   19     16 Klara Hougaard Jørgensen     10 Allerød OK                     20:32 

           3 Gunvor Skytte Kirkegaard     10 Søllerød OK              kke startet 



D-12A  (6)                3.0 km   17 K           

    1     20 Celina Bregensøe             12 Tisvilde Hegn OK               26:53 
    2     22 Christine Reiber Hansen      12 FIF Hillerød Orientering       27:48 
    3     19 Cecilie Petersen             11 Ballerup OK                    33:27 

          23 Hannah Nielsen               11 Farum OK                     Fejlkl. 
         141 Sophie Petersen              12 HSOK                         Fejlkl. 
          21 Freja Holm Splittorff        12 FIF Hillerød Orientering kke startet 



D-14A  (15)               4.0 km   14 K           

    1     25 Ida Øbro                     14 Tisvilde Hegn OK               27:25 
    2     30 Annika Simonsen              13 FIF Hillerød Orientering       27:27 
    3     28 Nikoline Holm Splittorff     14 FIF Hillerød Orientering       28:37 
    4     32 Marie Erskov Krogh           14 OK Øst Birkerød                34:05 
    5     24 Astrid Skytte Kirkegaard     14 Søllerød OK                    34:22 
    6     29 Sara Lykke Brinch            13 FIF Hillerød Orientering       40:44 
    7    228 Sofie Løwenstein                FIF Hillerød Orientering       47:41 
    8    153 Karoline Schulz Saxtorph     14 Ballerup OK                    47:56 
    9     31 Caroline Bregend Laybourn    14 Allerød OK                     49:32 
   10    159 Dagmar Würtzen                  Allerød OK                     58:23 
   11    178 Laura Sloth                     FIF Hillerød Orientering       58:47 
   12    177 Emilie Bachmann                 FIF Hillerød Orientering       58:48 
   13     33 Marta Kliem                  13 Farum OK                       59:28 
   14     27 Anna Cecilie Olsen           14 Tisvilde Hegn OK             1:03:23 

          26 Sidse Tillingsøe             13 Tisvilde Hegn OK             Fejlkl. 



D-16A  (6)                5.0 km   12 K           

    1     36 Camilla Larsen               15 FIF Hillerød Orientering       37:36 
    2    187 Isabella Kempff                 FIF Hillerød Orientering       40:17 
    3     38 Agnes Nørgård Kracht         14 PI-København                   43:07 
    4     35 Frida Kopp Stannum           15 Tisvilde Hegn OK               49:08 
    5     37 Freja Kliem                  15 Farum OK                     1:11:37 
    6     34 Nina Lybek Schaltz           16 Ballerup OK                  1:25:36 



H-10A  (19)               1.9 km   13 K           

    1     40 Magnus Andersen              10 Ballerup OK                    10:10 
    2     50 Oscar David Brom Jensen      10 Allerød OK                     10:32 
    3     45 Gustav Kjær Hemmingsen       08 FIF Hillerød Orientering       10:38 
    4     44 Lasse Alkjær Eriksen         10 FIF Hillerød Orientering       10:52 
    5     42 Carl Gustav Olsen            09 Tisvilde Hegn OK               11:20 
    6    172 Marius Storgaard                Farum OK                       12:06 
    7     43 Tobias Olloz                 09 Tisvilde Hegn OK               12:26 
    8     39 Toke Tillingsøe              10 Søllerød OK                    12:43 
    9    110 Alfred Gantriis              10 HSOK                           13:56 
   10     41 Christoffer Andersen         10 Tisvilde Hegn OK               14:36 
   11     53 Oscar Rytter Larsen          09 Farum OK                       14:53 
   12     46 Marius Nyhegn                09 FIF Hillerød Orientering       14:58 
   13     49 Jens Tange Hasholt           10 Allerød OK                     15:04 
   14     48 Hans Grønborg Nielsen        10 Allerød OK                     15:15 
   15     47 Gustav L. Holmberg           09 FIF Hillerød Orientering       15:40 
   16     52 Filip Nielsen                09 Farum OK                       17:18 
   17    211 Oscar Høck Just                 Farum OK                       17:31 
   18     51 Malte Kliem                  10 Farum OK                       17:54 
   19    181 Magnus Kreutzmann               FIF Hillerød Orientering       18:34 



H-12A  (9)                3.0 km   17 K           

    1     55 Lukas Kjær Hemmingsen        11 FIF Hillerød Orientering       17:15 
    2     54 Frederik Holm Splittorff     12 FIF Hillerød Orientering       19:40 
    3     57 Theis Munktved               11 Allerød OK                     21:28 
    4     18 Thomas Jersild Olsen         12 Søllerød OK                    21:39 
    5     58 Mikkel Brunstedt Nørgaard    12 OK Øst Birkerød                24:14 
    6    142 Mikkel Stamp                 12 HSOK                           25:32 
    7    229 Oskar Løwenstein                FIF Hillerød Orientering       26:12 
    8     56 Chris Brinch Larsen          12 FIF Hillerød Orientering       33:56 

          59 Marcus Elkjær                12 OK Øst Birkerød              Fejlkl. 



H-14A  (14)               4.0 km   14 K           

    1     62 Lasse Falck Weber            13 Tisvilde Hegn OK               26:16 
    2     72 Emil Olander Lorenz          14 Allerød OK                     26:17 
    3     63 Jakob Schøier Kovsted        13 Tisvilde Hegn OK               27:14 
    4    233 Søren Thrane                    OK Øst Birkerød                29:16 
    5     65 Malthe Poulsen               13 FIF Hillerød Orientering       29:25 
    6     67 Eskil Nordahl Fundal         14 Allerød OK                     29:50 
    7     66 Malte Kjær Hemmingsen        13 FIF Hillerød Orientering       33:49 
    8     71 Mikkel Lau Petersen          13 Allerød OK                     35:39 
    9     70 Bjørn Raaby Laursen          12 Allerød OK                     36:52 
   10     69 Mikkel Scherfig              13 Allerød OK                     46:49 
   11     68 Victor Albert Tj Falk        13 Allerød OK                     54:48 
   12     64 Andreas Alkjær Eriksen       13 FIF Hillerød Orientering     1:01:56 
   13     61 Per Lybek Schaltz            13 Ballerup OK                  1:33:10 

          60 Silas Schytte Olsen          14 Søllerød OK              kke startet 



H-16A  (7)                5.0 km   12 K           

    1     73 Carl Emil Schøie Kovsted     16 Tisvilde Hegn OK               35:48 
    2     75 Lasse Fugmann Thamdrup       14 Allerød OK                     36:02 
    3     76 Andreas Duc Jørgensen        16 Allerød OK                     38:58 
    4     78 Vitus Woge Nielsen           15 Farum OK                       40:51 
    5     74 Sebastian Laust Olsen        16 Tisvilde Hegn OK               47:18 
    6     77 Frederik Erskov Krogh        16 OK Øst Birkerød              1:20:50 

          79 Rasmus Møller Jess           15 OK Roskilde              kke startet 



Åben 2  (55)              1.9 km   13 K           

    1    117 Patrick Reibert Hansen       09 FIF Hillerød Orientering       12:05 
    2      7 Marie Olloz                  12 Tisvilde Hegn OK               12:37 
    3    149 Sofia Michaelsen Gandorf     11 Uden klub                      13:02 
    4    131 Christoffer Linstow          08 Uden klub                      13:58 
    5    125 Miri Brunstedt Nørgaard      07 OK Øst Birkerød                14:18 
    6    234 Oliver Fahrendorff              Uden klub                      15:06 
    7    227 Torbjørn Sloth-Madsen           FIF Hillerød Orientering       15:34 
    8    219 Ebba Giaff Frederiksen          FIF Hillerød Orientering       15:37 
    9    154 Mathilde Autzen                 Uden klub                      15:38 
   10    157 Laura Galsøe                    Uden klub                      15:40 
   11    116 Magne Tillingsøe             07 Søllerød OK                    15:45 
   12    216 Kasper Offesen                  FIF Hillerød Orientering       16:14 
   13    166 Asger Holmberg                  FIF Hillerød Orientering       16:24 
   14    185 Nikolaj Nilsson                 Uden klub                      16:29 
   15    182 Daniel Egekvist                 Uden klub                      16:34 
   16    205 Emilie Draiby                   PI-København                   16:42 
   17     96 Sebastian Vittru Langkjær    07 Allerød OK                     16:43 
   18    119 Asmus Fundal                 08 Allerød OK                     16:54 
   19    136 Jens Storm Lyngså               Uden klub                      17:50 
   20    127 Anton Hansen                 05 Uden klub                      17:55 
   20    183 Tobias Egekvist                 Uden klub                      17:55 
   22    118 Torbjørn Høyer Staugaard     06 FIF Hillerød Orientering       17:57 
   23    128 Asta Hansen                  08 Uden klub                      18:30 
   24    137 Rasmus Storm Lyngså             Uden klub                      18:39 
   25    214 Jonas Hoff                      Allerød OK                     18:49 
   26    132 Johanna Linstow              11 Uden klub                      18:51 
   27    158 Anna Nielsen                    Uden klub                      18:55 
   28    179 Sebastia Mæng                   Ballerup OK                    20:08 
   29    186 Jasmin Nilsson                  Uden klub                      20:24 
   30    152 Laura Schulz Saxtorph        12 Ballerup OK                    21:01 
   31     84 Frederik Holmberg            06 FIF Hillerød Orientering       21:08 
   32    138 Maxi Gormsen                    FIF Hillerød Orientering       21:12 
   33    129 Petra Weymann                06 Uden klub                      21:40 
   34    114 Isabella Andersen            08 Tisvilde Hegn OK               21:41 
   35    134 Ingrid Sandeman                 Uden klub                      21:45 
   36    135 Alde Skovlyst                   FIF Hillerød Orientering       21:46 
   37    122 Erik Grønborg Nielsen        07 Allerød OK                     22:44 
   38    231 Albert Elvig Jørgensen          Uden klub                      22:46 
   39    115 Selma Schytte Olsen          07 Søllerød OK                    23:27 
   40    121 Cecilie Ertmann              07 Allerød OK                     23:36 
   41    200 Frida Dürr                      PI-København                   24:35 
   42    126 Vigga Dresler                06 OK Øst Birkerød                25:31 
   43    156 Gustav Henriksen                Uden klub                      27:28 
   44    120 Joachim Beltoft              08 Allerød OK                     27:29 
   45    124 Mads Christian Maarup        07 Allerød OK                     28:56 
   46    123 Tore Emil Maarup             05 Allerød OK                     29:39 
   47    155 William Beltoft                 Uden klub                      32:21 
   48    201 David Ploug                     Ballerup OK                    32:32 
   49    139 Alberte Larsen Rytter        06 Farum OK                       38:12 

         140 Kasper Offersen ladeby          FIF Hillerød Orientering     Fejlkl. 
         189 Eskild Hanghøj                  Ballerup OK                  Fejlkl. 
         193 Asbjørn Hanghøj                 Ballerup OK                  Fejlkl. 
         206 Esben Andersen                  Ballerup OK                  Fejlkl. 
         130 Gustav Schreiber             06 Uden klub                kke startet 
         133 Mille Hasse Fortner          06 Uden klub                kke startet 



Åben 3  (9)               3.0 km   17 K           

    1    232 Klara Elvig Jørgensen           Uden klub                      26:17 
    2    145 Anna Michaelsen              10 Uden klub                      27:12 
    3    171 Caroline Bohé                   Uden klub                      28:20 
    4    143 Maja Schytte Olsen           11 Søllerød OK                    28:27 
    5    144 Hjalte Nørgaard              09 Allerød OK                     36:42 
    6    237 Liva Sandal Hansen              Kildeholm OK                   45:18 
    7    150 Daniel Thrane                08 Søllerød OK                    58:01 
    8    151 Linus Worsøe                 08 Søllerød OK                    58:07 
    9    188 Tor Nilsson                     Uden klub                      59:50 



Åben 4  (2)               4.0 km   14 K           

    1    147 Marta Johansen                  Uden klub                    1:04:53 
    2    146 Frederik Thoft Nordholm      15 Lyngby OK                    1:21:41