Skovcup fiale 2013on 05-06-2013 16:02
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



Bane 2  (94)            1.9 km   13 K                      

    1     14 Sigrid Høyer Staugaard       09 FIF Hillerød Orientering      D-10A       9:42 
    2     40 Magnus Andersen              10 Ballerup OK                   H-10A      10:10 
    3     12 Mathilde Poulsen             10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      10:28 
    4     50 Oscar David Brom Jensen      10 Allerød OK                    H-10A      10:32 
    5     45 Gustav Kjær Hemmingsen       08 FIF Hillerød Orientering      H-10A      10:38 
    6     13 Siri Simonsen                10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      10:44 
    7     44 Lasse Alkjær Eriksen         10 FIF Hillerød Orientering      H-10A      10:52 
    8      4 Xenia Bregensøe              10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      11:12 
    9     42 Carl Gustav Olsen            09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      11:20 
   10      5 Johanne Schøier Kovsted      09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      11:23 
   11     11 Vigga Graff Frederiksen      10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      11:44 
   12    117 Patrick Reibert Hansen       09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     12:05 
   13    172 Marius Storgaard                Farum OK                      H-10A      12:06 
   14     43 Tobias Olloz                 09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      12:26 
   15      7 Marie Olloz                  12 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     12:37 
   15    112 Sarah Nommesen               10 HSOK                          D-10A      12:37 
   17     39 Toke Tillingsøe              10 Søllerød OK                   H-10A      12:43 
   18     15 Amalie Ertmann               09 Allerød OK                    D-10A      12:48 
   19     10 Maria Wassard                10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      12:52 
   20    149 Sofia Michaelsen Gandorf     11 Uden klub                     Åben 2     13:02 
   21      2 Ellen K. Larsen              08 Søllerød OK                   D-10A      13:37 
   22      8 Frederikke Gundersen         10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      13:42 
   23    110 Alfred Gantriis              10 HSOK                          H-10A      13:56 
   24    131 Christoffer Linstow          08 Uden klub                     Åben 2     13:58 
   25    125 Miri Brunstedt Nørgaard      07 OK Øst Birkerød               Åben 2     14:18 
   26     41 Christoffer Andersen         10 Tisvilde Hegn OK              H-10A      14:36 
   27    113 Maggie Müller                10 HSOK                          D-10A      14:49 
   28     17 Hedda Kärner Grooss          09 Allerød OK                    D-10A      14:51 
   29     53 Oscar Rytter Larsen          09 Farum OK                      H-10A      14:53 
   30      6 Alma Marholt                 10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      14:57 
   31     46 Marius Nyhegn                09 FIF Hillerød Orientering      H-10A      14:58 
   32      1 Mary Lindbjerg Skovbæk       10 Søllerød OK                   D-10A      15:04 
   32     49 Jens Tange Hasholt           10 Allerød OK                    H-10A      15:04 
   34    234 Oliver Fahrendorff              Uden klub                     Åben 2     15:06 
   35     48 Hans Grønborg Nielsen        10 Allerød OK                    H-10A      15:15 
   36    111 Dicte Andersen               10 HSOK                          D-10A      15:28 
   37    227 Torbjørn Sloth-Madsen           FIF Hillerød Orientering      Åben 2     15:34 
   38    219 Ebba Giaff Frederiksen          FIF Hillerød Orientering      Åben 2     15:37 
   39    154 Mathilde Autzen                 Uden klub                     Åben 2     15:38 
   40     47 Gustav L. Holmberg           09 FIF Hillerød Orientering      H-10A      15:40 
   40    157 Laura Galsøe                    Uden klub                     Åben 2     15:40 
   42    116 Magne Tillingsøe             07 Søllerød OK                   Åben 2     15:45 
   43    216 Kasper Offesen                  FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:14 
   44    166 Asger Holmberg                  FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:24 
   45    185 Nikolaj Nilsson                 Uden klub                     Åben 2     16:29 
   46    182 Daniel Egekvist                 Uden klub                     Åben 2     16:34 
   47    205 Emilie Draiby                   PI-København                  Åben 2     16:42 
   48     96 Sebastian Vittru Langkjær    07 Allerød OK                    Åben 2     16:43 
   49    119 Asmus Fundal                 08 Allerød OK                    Åben 2     16:54 
   50     52 Filip Nielsen                09 Farum OK                      H-10A      17:18 
   51      9 Dagmar Kopp Stannum          07 Tisvilde Hegn OK              D-10A      17:28 
   52    211 Oscar Høck Just                 Farum OK                      H-10A      17:31 
   53    136 Jens Storm Lyngså               Uden klub                     Åben 2     17:50 
   54     51 Malte Kliem                  10 Farum OK                      H-10A      17:54 
   55    127 Anton Hansen                 05 Uden klub                     Åben 2     17:55 
   55    183 Tobias Egekvist                 Uden klub                     Åben 2     17:55 
   57    118 Torbjørn Høyer Staugaard     06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:57 
   58    199 Freja Vinther Nybro             Uden klub                     D-10A      18:21 
   59    128 Asta Hansen                  08 Uden klub                     Åben 2     18:30 
   60    181 Magnus Kreutzmann               FIF Hillerød Orientering      H-10A      18:34 
   61    137 Rasmus Storm Lyngså             Uden klub                     Åben 2     18:39 
   62    214 Jonas Hoff                      Allerød OK                    Åben 2     18:49 
   63    132 Johanna Linstow              11 Uden klub                     Åben 2     18:51 
   64    158 Anna Nielsen                    Uden klub                     Åben 2     18:55 
   65    179 Sebastia Mæng                   Ballerup OK                   Åben 2     20:08 
   66    186 Jasmin Nilsson                  Uden klub                     Åben 2     20:24 
   67     16 Klara Hougaard Jørgensen     10 Allerød OK                    D-10A      20:32 
   68    152 Laura Schulz Saxtorph        12 Ballerup OK                   Åben 2     21:01 
   69     84 Frederik Holmberg            06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:08 
   70    138 Maxi Gormsen                    FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:12 
   71    129 Petra Weymann                06 Uden klub                     Åben 2     21:40 
   72    114 Isabella Andersen            08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     21:41 
   73    134 Ingrid Sandeman                 Uden klub                     Åben 2     21:45 
   74    135 Alde Skovlyst                   FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:46 
   75    122 Erik Grønborg Nielsen        07 Allerød OK                    Åben 2     22:44 
   76    231 Albert Elvig Jørgensen          Uden klub                     Åben 2     22:46 
   77    115 Selma Schytte Olsen          07 Søllerød OK                   Åben 2     23:27 
   78    121 Cecilie Ertmann              07 Allerød OK                    Åben 2     23:36 
   79    200 Frida Dürr                      PI-København                  Åben 2     24:35 
   80    126 Vigga Dresler                06 OK Øst Birkerød               Åben 2     25:31 
   81    156 Gustav Henriksen                Uden klub                     Åben 2     27:28 
   82    120 Joachim Beltoft              08 Allerød OK                    Åben 2     27:29 
   83    124 Mads Christian Maarup        07 Allerød OK                    Åben 2     28:56 
   84    123 Tore Emil Maarup             05 Allerød OK                    Åben 2     29:39 
   85    155 William Beltoft                 Uden klub                     Åben 2     32:21 
   86    201 David Ploug                     Ballerup OK                   Åben 2     32:32 
   87    139 Alberte Larsen Rytter        06 Farum OK                      Åben 2     38:12 

         140 Kasper Offersen ladeby          FIF Hillerød Orientering      Åben 2   Fejlkl. 
         189 Eskild Hanghøj                  Ballerup OK                   Åben 2   Fejlkl. 
         193 Asbjørn Hanghøj                 Ballerup OK                   Åben 2   Fejlkl. 
         206 Esben Andersen                  Ballerup OK                   Åben 2   Fejlkl. 
           3 Gunvor Skytte Kirkegaard     10 Søllerød OK                   D-10A    startet 
         130 Gustav Schreiber             06 Uden klub                     Åben 2   startet 
         133 Mille Hasse Fortner          06 Uden klub                     Åben 2   startet 



Bane 3  (24)            3.0 km   17 K                      

    1     55 Lukas Kjær Hemmingsen        11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      17:15 
    2     54 Frederik Holm Splittorff     12 FIF Hillerød Orientering      H-12A      19:40 
    3     57 Theis Munktved               11 Allerød OK                    H-12A      21:28 
    4     18 Thomas Jersild Olsen         12 Søllerød OK                   H-12A      21:39 
    5     58 Mikkel Brunstedt Nørgaard    12 OK Øst Birkerød               H-12A      24:14 
    6    142 Mikkel Stamp                 12 HSOK                          H-12A      25:32 
    7    229 Oskar Løwenstein                FIF Hillerød Orientering      H-12A      26:12 
    8    232 Klara Elvig Jørgensen           Uden klub                     Åben 3     26:17 
    9     20 Celina Bregensøe             12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      26:53 
   10    145 Anna Michaelsen              10 Uden klub                     Åben 3     27:12 
   11     22 Christine Reiber Hansen      12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      27:48 
   12    171 Caroline Bohé                   Uden klub                     Åben 3     28:20 
   13    143 Maja Schytte Olsen           11 Søllerød OK                   Åben 3     28:27 
   14     19 Cecilie Petersen             11 Ballerup OK                   D-12A      33:27 
   15     56 Chris Brinch Larsen          12 FIF Hillerød Orientering      H-12A      33:56 
   16    144 Hjalte Nørgaard              09 Allerød OK                    Åben 3     36:42 
   17    237 Liva Sandal Hansen              Kildeholm OK                  Åben 3     45:18 
   18    150 Daniel Thrane                08 Søllerød OK                   Åben 3     58:01 
   19    151 Linus Worsøe                 08 Søllerød OK                   Åben 3     58:07 
   20    188 Tor Nilsson                     Uden klub                     Åben 3     59:50 

          59 Marcus Elkjær                12 OK Øst Birkerød               H-12A    Fejlkl. 
          23 Hannah Nielsen               11 Farum OK                      D-12A    Fejlkl. 
         141 Sophie Petersen              12 HSOK                          D-12A    Fejlkl. 
          21 Freja Holm Splittorff        12 FIF Hillerød Orientering      D-12A    startet 



Bane 4  (31)            4.0 km   14 K                      

    1     62 Lasse Falck Weber            13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      26:16 
    2     72 Emil Olander Lorenz          14 Allerød OK                    H-14A      26:17 
    3     63 Jakob Schøier Kovsted        13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      27:14 
    4     25 Ida Øbro                     14 Tisvilde Hegn OK              D-14A      27:25 
    5     30 Annika Simonsen              13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      27:27 
    6     28 Nikoline Holm Splittorff     14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      28:37 
    7    233 Søren Thrane                    OK Øst Birkerød               H-14A      29:16 
    8     65 Malthe Poulsen               13 FIF Hillerød Orientering      H-14A      29:25 
    9     67 Eskil Nordahl Fundal         14 Allerød OK                    H-14A      29:50 
   10     66 Malte Kjær Hemmingsen        13 FIF Hillerød Orientering      H-14A      33:49 
   11     32 Marie Erskov Krogh           14 OK Øst Birkerød               D-14A      34:05 
   12     24 Astrid Skytte Kirkegaard     14 Søllerød OK                   D-14A      34:22 
   13     71 Mikkel Lau Petersen          13 Allerød OK                    H-14A      35:39 
   14     70 Bjørn Raaby Laursen          12 Allerød OK                    H-14A      36:52 
   15     29 Sara Lykke Brinch            13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      40:44 
   16     69 Mikkel Scherfig              13 Allerød OK                    H-14A      46:49 
   17    228 Sofie Løwenstein                FIF Hillerød Orientering      D-14A      47:41 
   18    153 Karoline Schulz Saxtorph     14 Ballerup OK                   D-14A      47:56 
   19     31 Caroline Bregend Laybourn    14 Allerød OK                    D-14A      49:32 
   20     68 Victor Albert Tj Falk        13 Allerød OK                    H-14A      54:48 
   21    159 Dagmar Würtzen                  Allerød OK                    D-14A      58:23 
   22    178 Laura Sloth                     FIF Hillerød Orientering      D-14A      58:47 
   23    177 Emilie Bachmann                 FIF Hillerød Orientering      D-14A      58:48 
   24     33 Marta Kliem                  13 Farum OK                      D-14A      59:28 
   25     64 Andreas Alkjær Eriksen       13 FIF Hillerød Orientering      H-14A    1:01:56 
   26     27 Anna Cecilie Olsen           14 Tisvilde Hegn OK              D-14A    1:03:23 
   27    147 Marta Johansen                  Uden klub                     Åben 4   1:04:53 
   28    146 Frederik Thoft Nordholm      15 Lyngby OK                     Åben 4   1:21:41 
   29     61 Per Lybek Schaltz            13 Ballerup OK                   H-14A    1:33:10 

          26 Sidse Tillingsøe             13 Tisvilde Hegn OK              D-14A    Fejlkl. 
          60 Silas Schytte Olsen          14 Søllerød OK                   H-14A    startet 



Bane 5  (13)            5.0 km   12 K                      

    1     73 Carl Emil Schøie Kovsted     16 Tisvilde Hegn OK              H-16A      35:48 
    2     75 Lasse Fugmann Thamdrup       14 Allerød OK                    H-16A      36:02 
    3     36 Camilla Larsen               15 FIF Hillerød Orientering      D-16A      37:36 
    4     76 Andreas Duc Jørgensen        16 Allerød OK                    H-16A      38:58 
    5    187 Isabella Kempff                 FIF Hillerød Orientering      D-16A      40:17 
    6     78 Vitus Woge Nielsen           15 Farum OK                      H-16A      40:51 
    7     38 Agnes Nørgård Kracht         14 PI-København                  D-16A      43:07 
    8     74 Sebastian Laust Olsen        16 Tisvilde Hegn OK              H-16A      47:18 
    9     35 Frida Kopp Stannum           15 Tisvilde Hegn OK              D-16A      49:08 
   10     37 Freja Kliem                  15 Farum OK                      D-16A    1:11:37 
   11     77 Frederik Erskov Krogh        16 OK Øst Birkerød               H-16A    1:20:50 
   12     34 Nina Lybek Schaltz           16 Ballerup OK                   D-16A    1:25:36 

          79 Rasmus Møller Jess           15 OK Roskilde                   H-16A    startet