Skovcup finalefr 08-06-2012 21:12
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



2  (96)                 2.2 km   18 K                      

    1     50 Theis Munktved               10 Allerød OK                    H-10A      11:40 
    2     46 Lukas Kjær Hemmingsen        10 FIF Hillerød Orientering      H-10A      12:14 
    3     44 Oscar David Brom Jensen      09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      13:32 
    4    182 Johannes Kjær Larsen            Uden klub                     H-10A      13:56 
    5      7 Siri Simonsen                09 FIF Hillerød Orientering      D-10A      14:00 
    6     39 Magnus Andersen              09 Ballerup OK                   H-10A      14:36 
    7    242 Matcus Elkjær                   OK Øst Birkerød               Åben 2     14:38 
    8    128 Emil Tonboe                  12 Uden klub                     Åben 2     14:50 
    9      6 Mathilde Poulsen             09 FIF Hillerød Orientering      D-10A      15:05 
   10    127 Iris Tonboe                  09 Uden klub                     Åben 2     15:20 
   11    132 Anna Michelsen               09 Uden klub                     Åben 2     15:23 
   12    176 Louise Schnarter             14 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     15:52 
   13    102 Johanne Schøier Kovsted      08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     16:20 
   14    174 Frederikke Gundersen         09 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     16:26 
   15      8 Sigrid Høyer Staugaard       08 FIF Hillerød Orientering      D-10A      16:27 
   16      4 Cecilie Petersen             10 Ballerup OK                   D-10A      16:49 
   17     40 Carl Gustav Olsen            08 Tisvilde Hegn OK              H-10A      16:51 
   18    146 August Løgager               08 Uden klub                     Åben 2     17:11 
   19    233 Sille Jørgensen                 Uden klub                     Åben 2     17:24 
   20     49 Jesper Poulsen               10 Allerød OK                    H-10A      17:39 
   21      5 Xenia Bregensøe              09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      17:53 
   22    100 Gunvor Skytte Kirkegaard     09 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     18:17 
   22    229 Alfred Knudsen                  FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:17 
   24     43 Albert Nørgaard Landsperg    08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     18:32 
   25    247 Mary Lindbjerg Skovbæk       09 Søllerød OK                   D-10A      18:46 
   26    235 Mads Jørgensen                  Uden klub                     Åben 2     19:07 
   27     11 Helena Falck-Jensen          10 Allerød OK                    D-10A      19:54 
   28    160 Marius Storgaard             08 Uden klub                     Åben 2     19:56 
   28    186 Julie Elemlund Duus             Uden klub                     Åben 2     19:56 
   30    108 Hjalte Nørgaard              08 Allerød OK                    Åben 2     20:43 
   31    103 Patrick Reibert Hansen       08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:56 
   32      9 Maria Wassard                09 FIF Hillerød Orientering      D-10A      21:06 
   32    143 Rasmus Hougaard              08 Uden klub                     Åben 2     21:06 
   34      3 Katrine Milton               07 Søllerød OK                   Åben 2     21:23 
   35    197 Kathrine Løkke                  FSK Orientering               Åben 2     21:24 
   36    101 Dagmar Kopp Stannum          06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     21:34 
   37    163 Asbjørn Svendsen             08 Uden klub                     Åben 2     21:52 
   38     47 Gustav Kjær Hemmingsen       07 FIF Hillerød Orientering      H-10A      22:03 
   38     53 Hans Grønborg Nielsen        09 Allerød OK                    H-10A      22:03 
   40     48 Gustav L. Holmberg           08 FIF Hillerød Orientering      H-10A      22:04 
   41    190 Jens Storm Lynge                Uden klub                     Åben 2     22:05 
   42    183 Karoline Kjær Larsen            Uden klub                     Åben 2     22:10 
   43    109 Jonas Poulsen                07 Allerød OK                    Åben 2     22:15 
   44     38 Kasper Milton                09 Søllerød OK                   Åben 2     22:18 
   44    147 Torbjørn Slot Madsen         08 Uden klub                     Åben 2     22:18 
   46     52 Jens Tange Hasholt           09 Allerød OK                    H-10A      22:24 
   47    213 Ellen Krogh-Madsen              Uden klub                     Åben 2     22:25 
   48    215 Ida Krogh-Madsen                Uden klub                     Åben 2     22:31 
   49    181 Oliver Fahrendorff           09 Uden klub                     Åben 2     22:40 
   50     99 Magne Tillingsøe             06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     23:06 
   51     45 Tobias Olloz                 08 Tisvilde Hegn OK              H-10A      23:08 
   52    175 Hedda Grees Grooss           08 Allerød OK                    Åben 2     23:37 
   53    248 Liva Sandal Mark                Kildeholm OK                  Åben 2     24:01 
   54    196 Oskar Koch Hansen            07 OK Øst Birkerød               Åben 2     24:20 
   55    105 Narayan Clemensen            07 Allerød OK                    Åben 2     24:29 
   56    177 Asmus Fundal                 07 Allerød OK                    Åben 2     24:49 
   57      2 Louisa Oscarsson             07 Søllerød OK                   D-10A      24:56 
   58     12 Hannah Nielsen               10 Farum OK                      D-10A      24:57 
   59    198 Miri Nørgaard                   OK Øst Birkerød               Åben 2     25:34 
   60    234 Anderas Nielsen                 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     26:42 
   61     55 Filip Nielsen                08 Farum OK                      H-10A      26:57 
   62    107 Emily Mark Schneefeldt       07 Allerød OK                    Åben 2     27:02 
   63     13 Marie Lyskjær Jensen         07 Farum OK                      D-10A      27:48 
   64    226 Daniel Htrane                   Søllerød OK                   Åben 2     28:23 
   65    227 Linis Worsøe                    Søllerød OK                   Åben 2     28:35 
   66    231 Nicklas Klaugmann               Allerød OK                    Åben 2     28:43 
   67    118 Marie Dalsgård Clausen       09 Uden klub                     Åben 2     29:13 
   68    117 Amalie Ertmann               08 Uden klub                     Åben 2     29:16 
   69    185 Sofie Elemlund Duus             Uden klub                     Åben 2     29:17 
   70    119 Alfred Dalsgård Clausen      06 Uden klub                     Åben 2     29:32 
   71     54 Malte Kliem                  09 Farum OK                      H-10A      29:59 
   72    120 Cecile Ertmann               06 Uden klub                     Åben 2     30:01 
   73    151 Amelia Thurland                 Uden klub                     Åben 2     32:02 
   74    106 Lea Hougaard Jørgensen       07 Allerød OK                    Åben 2     32:43 
   75    169 Freja Schultz                07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     34:36 
   76    155 Alexander Hartzer            08 Uden klub                     Åben 2     34:39 
   77    121 Felix Behrend                07 Uden klub                     Åben 2     36:31 
   78    172 Emma Stoltenberg                Uden klub                     Åben 2     36:47 
   79    173 Alma Stoltenberg                Uden klub                     Åben 2     36:54 
   80    152 Melina Thurland                 Uden klub                     Åben 2     37:04 
   81    140 Emil Howell                  06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     51:22 

          41 Toke Tillingsøe              09 Tisvilde Hegn OK              H-10A    Fejlkl. 
          51 Victor Mørup-Petersen        10 Allerød OK                    H-10A    Fejlkl. 
         104 Sebastian Vittru Langkjær    06 Allerød OK                    Åben 2   Fejlkl. 
         111 Emilie Koch Holmstrup        06 OK Øst Birkerød               Åben 2   Fejlkl. 
         112 Oskar Koch Hansen            07 OK Øst Birkerød               Åben 2   Fejlkl. 
         113 Victor Petersen              07 Uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         116 Mikkel Bindslev Loesch       07 Uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         168 Alte Skovlyst                07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2   Fejlkl. 
         225 Emilie Draiby                   PI-København                  Åben 2   Fejlkl. 
         110 Sebastian Abildg Lind        06 Allerød OK                    Åben 2    Udgået 
         192 Anna Skov Thorsen               Uden klub                     Åben 2    Udgået 
         228 Uffe Mathiasen                  Uden klub                     Åben 2    Udgået 
         201 Georg Stoumann                  Søllerød OK                   Åben 2    Udgået 
         204 Anders Christiansen             Uden klub                     Åben 2    Udgået 
         219 Asmus Brun Stallknecht          FIF Hillerød Orientering      Åben 2    Udgået 



3  (39)                 3.1 km   12 K                      

    1     61 Frederik Holm Splittorff     11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      19:48 
    2    243 Søren Ødum                      OK Øst Birkerød               Åben 3     19:54 
    3     17 Annika Simonsen              12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      20:58 
    4     59 Jakob Schøier Kovsted        12 Tisvilde Hegn OK              H-12A      21:14 
    4     60 Malte Kjær Hemmingsen        12 FIF Hillerød Orientering      H-12A      21:14 
    6     18 Sara Brinch                  12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      24:41 
    7    195 Mikkel Nørgaard Brunstedt       OK Øst Birkerød               H-12A      25:10 
    8    125 Karoline Hartmeyer           12 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     27:15 
    9     42 Villads Nørgaard Landsperg   09 Tisvilde Hegn OK              Åben 3     27:26 
   10     62 Mikkel Lau Petersen          12 Allerød OK                    H-12A      27:30 
   11     57 Bjørn Raaby Laursen          11 FSK Orientering               H-12A      31:26 
   12     56 Andreas Oscarsson            11 Søllerød OK                   H-12A      31:30 
   13    166 Caroline Bohé                13 Uden klub                     Åben 3     31:45 
   14     19 Freja Holm Splittorff        11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     33:59 
   15     14 Celina Bregensøe             11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      35:49 
   16    232 Junathan Nielsen                FIF Hillerød Orientering      H-12A      37:24 
   17     20 Marta Kliem                  12 Farum OK                      D-12A      38:05 
   18     10 Anna Kruuse                  10 Allerød OK                    D-12A      39:22 
   19     16 Christine Reiber Hansen      11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      40:33 
   20    130 Helle Friis                  12 Uden klub                     Åben 3     40:35 
   21    123 Frederik Thoft Nordholm      14 Lyngby OK                     Åben 3     42:42 
   22     58 Per Lybek Schaltz            12 Ballerup OK                   H-12A      43:26 
   23    129 Lykke Friis                  09 Uden klub                     Åben 3     43:27 
   24    178 Halfdan Fundal               11 Allerød OK                    Åben 3     45:04 
   25    212 Aandra Ajslev                   Uden klub                     Åben 3     47:49 
   26    217 Olivia Bergmann                 Uden klub                     Åben 3     47:51 
   27    180 Mille Hasse                     Uden klub                     Åben 3     52:37 
   28    124 Amalie Reiche                11 Tisvilde Hegn OK              Åben 3     55:48 
   29    214 Kasper Ajslev                   Uden klub                     Åben 3     58:20 
   30  99193 Viktor Hougaard Jørgensen    11 Uden klub                     Åben 3     59:51 
   31  99192 Klara Hougaard Jørgensen     09 Uden klub                     Åben 3   1:00:28 
   32    246 Annelene Mortensen              Uden klub                     Åben 3   1:02:26 

          15 Sidse Tillingsøe             12 Tisvilde Hegn OK              D-12A    Fejlkl. 
         131 Maja Bindslev Loesch         10 Uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         133 Emma Stoltenberg             08 Uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         134 Alma Stoltenberg             08 Uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         157 Nikolaj Hartzer              05 Uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         122 Laura Lindbjerg Skovbæk      13 Søllerød OK                   Åben 3    Udgået 
         126 Thomas Biering               08 Allerød OK                    Åben 3    Udgået 



4  (24)                 4.0 km   12 K                      

    1     66 Malthe Poulsen               12 FIF Hillerød Orientering      H-14A      33:01 
    2     26 Camilla Larsen               14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      34:05 
    3     65 Lasse Falck Weber            12 Tisvilde Hegn OK              H-14A      34:22 
    4     70 Lasse Fugmann Thamdrup       13 Allerød OK                    H-14A      34:46 
    5     25 Nikoline Holm Splittorff     13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      35:02 
    6     68 Eskil Nordahl Fundal         13 Allerød OK                    H-14A      37:54 
    7     24 Ida Øbro                     13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      42:38 
    8     72 Vitus Woge Nielsen           14 Farum OK                      H-14A      44:24 
    9     63 Mathias Petersen             14 Ballerup OK                   H-14A      47:12 
   10     28 Isabella Kempff-Andersen     14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      47:47 
   11     32 Agnes Kracht                 13 PI-København                  D-14A      48:41 
   12     22 Astrid Skytte Kirkegaard     13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      50:09 
   13     30 Marie Erskov Krogh           13 OK Øst Birkerød               D-14A      52:12 
   14     23 Anna Cecilie Olsen           13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      59:45 
   15     29 Frederikke Danielsen         13 Allerød OK                    D-14A    1:03:02 
   16     71 Mikkel Lyskjær Jensen        13 Farum OK                      H-14A    1:03:32 
   17     27 Julie Blaagaard              14 FIF Hillerød Orientering      D-14A    1:06:50 
   18    135 Nina Lybek Schaltz           15 Ballerup OK                   Åben 4   1:17:31 
   19     69 Asbjørn Kruuse               13 Allerød OK                    H-14A    1:18:28 
   20     31 Freja Kliem                  14 Farum OK                      D-14A    1:21:53 
   21    245 Klara Enevoldsen                Uden klub                     Åben 4   1:26:59 

          64 Mikkel Meldgaard             13 Ballerup OK                   H-14A    Fejlkl. 
          21 Frida Kopp Stannum           14 Tisvilde Hegn OK              D-14A    Fejlkl. 
          67 Jakob Thore Kamm Nielsen     13 FIF Hillerød Orientering      H-14A    startet 



5  (13)                 5.0 km   11 K                      

    1     33 Amanda Falck Weber           16 Tisvilde Hegn OK              D-16A      38:22 
    2     74 Emil Øbro                    16 Tisvilde Hegn OK              H-16A      40:29 
    3     77 Asger Skytte Kirkegaard      15 Tisvilde Hegn OK              H-16A      40:36 
    4     75 Carl Emil Schøie Kovsted     15 Tisvilde Hegn OK              H-16A      41:45 
    5     73 Mads Lassen                  15 Søllerød OK                   H-16A      46:18 
    6     37 Maja Brinch                  16 FIF Hillerød Orientering      D-16A      47:30 
    7     34 Iben Valery                  16 Tisvilde Hegn OK              D-16A      47:43 
    8     78 Andreas Duc Jørgensen        15 Allerød OK                    H-16A      49:58 
    9     36 Marie Cecilie Hartmeyer      15 FIF Hillerød Orientering      D-16A      59:12 

          76 Sebastian Laust Olsen        15 Tisvilde Hegn OK              H-16A    Fejlkl. 
          79 Frederik Erskov Krogh        15 OK Øst Birkerød               H-16A    Fejlkl. 
          35 Nikoline Tillingsøe          15 Tisvilde Hegn OK              D-16A    startet 
         238 Martin Illum                    Søllerød OK                   H-16A    startet