Skovcup finale 2011ma 06-06-2011 09:37
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



Bane 2  (72)            2.0 km   11 K                      

    1    145 Caroline Bohé                   U-KLUB                        Åben 2     10:23 
    2    170 Søren T Ødum                    OK Øst Birkerød               H-10A      10:43 
    3     35 Lukas Kjær Hemmingsen        09 FIF Hillerød Orientering      H-10A      12:19 
    4     36 Theis Munktved               09 Allerød OK                    H-10A      13:35 
    4     37 Jonas Fonager Ul Johansen    09 OK Roskilde                   H-10A      13:35 
    4    163 Villads Landsperg               Tisvilde Hegn OK              Åben 2     13:35 
    7      4 Celina Bregensøe             10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      14:23 
    8     91 Mads Friis Autzen            09 U-KLUB                        Åben 2     14:38 
    9     32 Magnus Andersen              08 Ballerup OK                   H-10A      14:40 
   10     83 Sille Vestergaar Jørgensen   08 Allerød OK                    Åben 2     14:55 
   11      2 Johanne Schøier Kovsted      07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     15:04 
   12    150 Asta Nonboe                     U-KLUB                        Åben 2     15:11 
   13     88 Mia Reindel Plaugmann        09 Allerød OK                    Åben 2     15:20 
   13    146 Agnild Snorre                   U-KLUB                        Åben 2     15:20 
   15    100 Iris Tonboe                  08 U-KLUB                        Åben 2     15:26 
   16     86 Helena Falck-Jensen          09 Allerød OK                    Åben 2     15:41 
   17    191 Sidsel Bundgaard                U-KLUB                        Åben 2     15:43 
   18      8 Christine Reiber Hansen      10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      15:45 
   19     78 Gustav Kjær Hemmingsen       06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     15:57 
   20     73 Cecilie Petersen             09 Ballerup OK                   Åben 2     15:58 
   21    101 Rosa Tonboe                  06 U-KLUB                        Åben 2     16:03 
   22     87 Marcus Reindel Plaugmann     13 Allerød OK                    Åben 2     16:04 
   23    141 Marie Olloz                     U-KLUB                        Åben 2     17:13 
   24     76 Toke Tillingsøe              08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     17:53 
   25    139 Sine Doktorfredskilde           U-KLUB                        Åben 2     18:19 
   26     31 Thomas Jersild Olsen         10 Søllerød OK                   H-10A      18:43 
   27    197 William Viksø                   U-KLUB                        Åben 2     18:54 
   28     74 Mathilde Poulsen             08 Helsingør SOK                 Åben 2     18:57 
   29      3 Alma Marholt                 08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     19:02 
   30    151 Tobias Henriksen                U-KLUB                        Åben 2     19:22 
   31     10 Karoline Fonager Johansen    09 OK Roskilde                   D-10A      19:34 
   32     84 Nicklas Reindel Plaugmann    09 Allerød OK                    Åben 2     19:51 
   33    142 Albert Elvig                    U-KLUB                        Åben 2     19:59 
   34    189 Mikkel Brunstedt                OK Øst Birkerød               H-10A      20:12 
   35    180 Asmus Fundal                    Allerød OK                    Åben 2     20:28 
   36      1 Anna Blaagaard               10 FSK Orientering               D-10A      20:52 
   37     96 Karoline K Larsen               U-KLUB                        Åben 2     20:58 
   38      5 Xenia Bregensøe              08 Tisvilde Hegn OK              D-10A      21:01 
   39    137 Carl Gustav Olsen               Tisvilde Hegn OK              Åben 2     21:16 
   40    199 Maja Schytte Olsen              Søllerød OK                   Åben 2     21:17 
   41     89 Mary Lindbjerg Skovbæk       08 OK Øst Birkerød               Åben 2     21:21 
   42     79 Liva Sønderstran Funder      08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:41 
   43    169 Amelia Thurland                 U-KLUB                        Åben 2     21:43 
   44     77 Patrick Reibert Hansen       07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:47 
   45      6 Siri Simonsen                08 FIF Hillerød Orientering      D-10A      21:52 
   46    153 Ida Ploug                       Ballerup OK                   Åben 2     22:08 
   47    140 Isabel Søndergaard              U-KLUB                        Åben 2     22:21 
   48     34 Lasse Alkjær Eriksen         08 FIF Hillerød Orientering      H-10A      22:36 
   49     90 Malte Kliem                  08 Farum OK                      Åben 2     22:38 
   50    143 Amanda Elvig                    U-KLUB                        Åben 2     23:20 
   51    202 Silas Timmermann                U-KLUB                        Åben 2     24:25 
   52    103 Filip Højlund                07 U-KLUB                        Åben 2     24:35 
   53    102 Hannah Nielsen               09 U-KLUB                        Åben 2     24:38 
   54    147 Hans Andersen                   Tisvilde Hegn OK              H-10A      24:39 
   55    192 Balder Bundgaard                U-KLUB                        Åben 2     25:16 
   56    171 Oscar Nielsen                   U-KLUB                        H-10A      26:18 
   57    104 Tea Højlund                  09 U-KLUB                        Åben 2     26:26 
   58    119 Tobias Olloz                    Tisvilde Hegn OK              Åben 2     26:34 
   59     81 Sarah Grabas                 08 Allerød OK                    Åben 2     27:59 
   60     80 Nikolas Koehler Andersen     07 Allerød OK                    Åben 2     28:30 
   61    152 Oliver Poulsen                  U-KLUB                        Åben 2     28:52 
   62     85 Jens Tange Hasholt           08 Allerød OK                    Åben 2     34:21 
   63     92 Hedda Gross                     U-KLUB                        Åben 2     36:38 
   64    187 Rebekka Husen                   Farum OK                      Åben 2     36:44 
   65     93 Mathe Andersen                  U-KLUB                        Åben 2     36:54 
   66     82 Asbjørn Stilling             07 Allerød OK                    Åben 2     39:45 
   67    174 Maria Elena Neregaard           Tisvilde Hegn OK              Åben 2     42:20 

          75 Gunvor SKytte Kirkegaard     08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2   Fejlkl. 
          33 Frederik Holm Splittorf      10 FIF Hillerød Orientering      H-10A    Fejlkl. 
         164 Albert Landsperg                Tisvilde Hegn OK              Åben 2   Fejlkl. 
         188 Ellen Husen                     Farum OK                      Åben 2     Disk. 
           7 Freja Holm Splittorff        10 FIF Hillerød Orientering      D-10A    startet 



Bane 3  (53)            3.0 km   14 K                      

    1     42 Malthe Poulsen               11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      18:53 
    2     14 Nikoline Holm Splittorff     12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      20:36 
    3     12 Ida Øbro                     12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      22:21 
    4     45 Eskil Norddal Fundal         12 Allerød OK                    H-12A      22:47 
    5     46 Mikkel Lau Petersen          11 Allerød OK                    H-12A      22:53 
    6     43 Malte Kjær Hemmingsen        11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      23:28 
    7     18 Marie Erskov Krogh           12 OK Øst Birkerød               D-12A      23:50 
    8     40 Lasse Falck Weber            11 Tisvilde Hegn OK              H-12A      23:52 
    9     15 Annika Simonsen              11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      25:27 
   10     16 Frederikke Danielsen         12 Allerød OK                    D-12A      27:11 
   11    181 Nicolai R Vikkelsø              Ballerup OK                   H-12A      27:59 
   12     11 Astrid Skytte Kirkegaard     12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      28:31 
   13    161 Katrine Mathiesen               Tisvilde Hegn OK              Åben 3     30:00 
   14     39 Jakob Schøier Kovsted        11 Tisvilde Hegn OK              H-12A      30:02 
   15     44 Andreas Alkjær Eriksen       11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      30:53 
   16    106 Anne Jersild Olsen           13 Søllerød OK                   Åben 3     31:10 
   17     41 Jakob Thore Kamm Nielsen     12 FIF Hillerød Orientering      H-12A      33:31 
   18     13 Sidse Tillingsøe             11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      33:51 
   19    112 Asker Greve                  15 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     37:12 
   20    185 Oscar David Jensen              Tisvilde Hegn OK              Åben 3     37:28 
   21    136 Anna Olsen                      Tisvilde Hegn OK              D-12A      37:40 
   22    200 Silas Schytte Olsen             Søllerød OK                   Åben 3     37:47 
   23    144 Klara Elvig                     U-KLUB                        Åben 3     39:58 
   24    108 Anders Madsen                12 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     41:12 
   25    126 Louise Lundberg              13 U-KLUB                        Åben 3     41:49 
   26    111 Malte Wassard                11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     45:20 
   27    113 Sigrid Høyer Staugaard       07 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     45:24 
   28    110 Maria Wassard                08 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     45:46 
   29     38 Per Lybek Schaltz            11 Ballerup OK                   H-12A      46:37 
   30     47 Mathias Sørensen                FSK Orientering               H-12A      46:42 
   31    107 Frederik Thoft Nordholm      13 Lyngby OK                     Åben 3     48:00 
   32    132 Cornelia Nørr heideskov         U-KLUB                        Åben 3     52:42 
   33     17 Laura Lindbjerg Skovbæk      12 OK Øst Birkerød               D-12A      53:09 
   34    148 Nina Schaltz                    U-KLUB                        Åben 3     54:12 
   35    149 Dea Skipper                     U-KLUB                        Åben 3     54:14 
   36     48 Emil Sørensen                   FSK Orientering               H-12A      54:25 
   37    114 Jonas Hjorth                 06 Allerød OK                    Åben 3     59:28 
   38    115 Hans Grønborg Nielsen        08 Allerød OK                    Åben 3   1:01:31 
   39    117 Jesper Poulsen               09 Allerød OK                    Åben 3   1:04:18 
   40    122 Johannes Larsen                 U-KLUB                        Åben 3   1:10:30 
   41    118 Bjørn Laursen                   U-KLUB                        Åben 3   1:14:58 
   42    186 Vibe Laursen                    U-KLUB                        Åben 3   1:15:01 
   43    124 Simone Caspersen                U-KLUB                        Åben 3   1:15:22 
   44    120 Gustav Prag Aae                 U-KLUB                        Åben 3   1:15:56 
   44    121 Leonore Prag Aae                U-KLUB                        Åben 3   1:15:56 
   46    125 Marius Hansen                   U-KLUB                        Åben 3   1:16:14 
   47      9 Marta Kliem                  11 Farum OK                      D-12A    1:55:13 

         109 Karoline Hartmeyer           11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3   Fejlkl. 
         116 Jonas Poulsen                06 Allerød OK                    Åben 3   Fejlkl. 
          94 Mikkel Andersen                 U-KLUB                        Åben 3   Fejlkl. 
         123 Jonas Caspersen                 U-KLUB                        Åben 3   Fejlkl. 
         105 Thrane Daniel                06 U-KLUB                        Åben 3   Fejlkl. 
         196 LinusR Worsøe                   U-KLUB                        Åben 3   Fejlkl. 



Bane 4  (21)            3.9 km   14 K                      

    1     54 Johan Lindbjerg Skovbæk      14 OK Øst Birkerød               H-14A      31:12 
    2     51 Asger Skytte Kirkegaard      14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      32:59 
    3     50 Carl Emil Schøie Kovsted     14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      33:33 
    4     21 Isabella Kempff-Andersen     13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      35:07 
    5     49 Mathias Petersen             13 Ballerup OK                   H-14A      36:17 
    6    135 Sebastian Olsen              14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      38:33 
    7     23 Camilla Larsen               13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      39:29 
    8     22 Marie Cecilie Hartmeyer      14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      41:07 
    9     25 Emilie Ryberg Vikkelsø       14 Allerød OK                    D-14A      44:49 
   10     19 Mahalakshmi Liv Wamberg      14 Tisvilde Hegn OK              D-14A      46:16 
   11    130 Anders Thoft Nordholm        16 OK Øst Birkerød               Åben 4     48:43 
   12     52 Andreas Duc Jørgensen        14 Allerød OK                    H-14A      48:50 
   13     20 Frida Kopp Stannum           13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      55:22 
   14     27 Vitus Woge Nielsen           13 Farum OK                      H-14A      56:07 
   15    129 Sofie Nørbak                 16 FSK Orientering               Åben 4   1:03:23 
   16     26 Freja Kliem                  13 Farum OK                      D-14A    1:05:52 
   17     53 Frederik Erskov Krogh        14 OK Øst Birkerød               H-14A    1:09:13 
   18     24 Julie Blaagaard              13 Allerød OK                    D-14A    1:09:41 
   19    201 Emil Timmermann                 U-KLUB                        Åben 4   1:18:28 

         131 Freja Hjorth                    U-KLUB                        Åben 4   Fejlkl. 
         157 William Lærke                   U-KLUB                        Åben 4   Fejlkl. 



Bane 5  (7)             5.0 km   14 K                      

    1     55 Emil Øbro                    15 Tisvilde Hegn OK              H-16A      38:59 
    2    165 Mathias Wraa                    Tisvilde Hegn OK              H-16A      42:07 
    3     28 Nikoline Tillingsøe          14 Tisvilde Hegn OK              D-16A      47:12 
    4     30 Mette Stub                   16 PI-København                  D-16A      48:22 
    5     29 Linea Place Eriksen          14 Allerød OK                    D-16A      53:56 
    6    168 Simone Wraa                     Tisvilde Hegn OK              D-16A    1:01:10 

         134 Jesper Fonager Christensen   50 OK Roskilde                   Åben 5   startet