Skovcup finale 2010sø 06-06-2010 12:06
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



1  (62)                 1.2 km   9 K                       

          62 Caroline Færch               05 FSK Orientering               Åben 1    Maxtid 
          63 Asbjørn Gemmer Hanghøj       05 Ballerup OK                   Åben 1    Maxtid 
          64 Alvilde Gemmer Hanghøj       02 Ballerup OK                   Åben 1    Maxtid 
          65 Eskild Gemmer Hanghøj        05 Ballerup OK                   Åben 1    Maxtid 
          66 Magne Tillingsøe             04 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
          68 Torbjørn Høyer Staugaard     03 FIF Hillerød Orientering      Åben 1    Maxtid 
          69 Laura O. Senniksen           05 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
          70 Selma Poulsen                05 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
          73 Ellen Husen Hollingbery      04 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
          74 Mathilde Friis Autzen        05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          76 Thomas Grøn-Jensen           05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          77 Sarah Neumann                05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          78 Rebecca Sørensen             06 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          79 Thea Grabas                  04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          80 Sebastian Jakobsen           05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          81 Bernhard Mikkelsen           05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
          82 Emil Jensen                  05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         190 Lea Drejer Hulgaard          04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         176 Oliver B. Sørensen           05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         177 Frederik Sørensen            05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         179 Mira Brundstedt Nørgaard        OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         188 Gustav Kjær Hemmingsen       04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         189 William Keil                 04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         199 Mikkel Nørland               04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         197 Anna Nørland                 04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         202 Olivia Skaarup               08 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         204 Jonas B. Larsen              06 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         209 Oscar Dürr                   04 PI-København                  Åben 1    Maxtid 
         213 Rasmus Draiby                02 PI-København                  Åben 1    Maxtid 
         215 Fiona Bay Larsen             06 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
         214 Emilie Draiby                05 PI-København                  Åben 1    Maxtid 
         220 Laura Steen                  06 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         225 Laura Krabbe                 05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         232 Trine Svendsen               05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         237 Sebastian Mæng               04 Ballerup OK                   Åben 1    Maxtid 
         233 Robert Patrick Holst         05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         238 Oskar Boech                  03 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         242 Frida Grooss                 03 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         248 Dagmar Kopp Stannum          03 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         240 Bianca Victoria Holst        07 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         239 Amalie Boech                 06 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         253 Albert Nørgaard Landsberg    05 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         255 Cecilie Engelund Broman      03 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         260 Nikolaj Krüger               03 FSK Orientering               Åben 1    Maxtid 
         268 Georg Stoumann               05 Søllerød OK                   Åben 1    Maxtid 
         270 Mona Stoumann                02 Søllerød OK                   Åben 1    Maxtid 
         271 Frida Gudmann                04 FSK Orientering               Åben 1    Maxtid 
         273 Carl Emil Stensberg          05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         275 Sofie Elmelund Duus          04 FIF Hillerød Orientering      Åben 1    Maxtid 
         278 Camilla Schiøler Nielbo      04 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         277 Sofie Schiøler Nielbo        07 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         291 Svante Witt                  07 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
         290 Wilma Witt                   05 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
         293 Nikoline A. Rath Nielsen     06 PI-København                  Åben 1    Maxtid 
         297 Bjarke Rasmussen             05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         296 Thorbjørn Rasmussen          07 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         295 Katerina Rasmussen           05 uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         286 Rosa Tonboe                  04 OK 73                         Åben 1    Maxtid 
         288 Julius Tonboe                04 OK 73                         Åben 1    Maxtid 
         299 Mikkel Witt Andersen         03 OK Skærmen                    Åben 1    Maxtid 
         300 Max Witt Andersen            03 OK Skærmen                    Åben 1    Maxtid 
          67 Anika Mortensen              02 FIF Hillerød Orientering      Åben 1   startet 



2  (138)                2.0 km   12 K                      

    1     33 Malthe Poulsen               10 Helsingør SOK                 H-10A      10:44 
    2     34 Lasse Falck Weber            10 Tisvilde Hegn OK              H-10A      10:57 
    3      7 Annika Simonsen              10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      11:55 
    4    274 Oskar Løwenstein             07 FIF Hillerød Orientering      H-10A      12:01 
    5     36 Lukas Kjær Hemmingsen        08 FIF Hillerød Orientering      H-10A      12:07 
    6    115 Theis Munktved               08 Allerød OK                    Åben 2     12:13 
    7    201 Thomas Olsen                 09 Søllerød OK                   H-10A      12:38 
    8     37 Frederik Holm Splittorf      09 FIF Hillerød Orientering      H-10A      13:18 
    9     38 Malte Kjær Hemmingsen        10 FIF Hillerød Orientering      H-10A      13:22 
   10     87 Magnus Andersen              07 Ballerup OK                   Åben 2     13:32 
   11     90 Claudia Knudsen              10 Helsingør SOK                 Åben 2     14:12 
   12    234 Malina Lottrup               11 Tisvilde Hegn OK              D-10A      14:39 
   13    193 Frederikke Gundersen         06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     14:41 
   14    102 Freja Holm Splittorff        09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     14:44 
   15      3 Sidse Tillingsøe             10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      14:47 
   16    117 Helena Falck-Jensen          08 Allerød OK                    Åben 2     14:55 
   17    101 Thalisa Maria Mortensen      06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     15:02 
   18    211 Theodor Redvall              08 uden klub                     Åben 2     15:17 
   19    294 August Weiss                 08 uden klub                     Åben 2     15:22 
   20    151 Lasse Jensen                 08 uden klub                     Åben 2     15:24 
   21    301 Sarah Grejsen                06 uden klub                     Åben 2     15:33 
   22     93 Toke Tillingsøe              07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     15:36 
   22    100 Lea Fauerholdt Saarde        10 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     15:36 
   24     10 Lærke Djurhuus Ipsen         09 Farum OK                      D-10A      15:43 
   25      2 Sara Brinch                  10 Helsingør SOK                 D-10A      15:50 
   26      8 Nalini Julia Mortensen       10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      15:59 
   27    283 Dagmar Würtzen               10 Allerød OK                    Åben 2     16:03 
   28     94 Villads Nørgaard Landsperg   07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     16:09 
   29    266 Halfdan Fundal               09 Allerød OK                    Åben 2     16:11 
   30    263 Lukas Bolvig Hansen          09 uden klub                     Åben 2     16:26 
   31     35 Emil Søndergaard             10 FIF Hillerød Orientering      H-10A      16:29 
   32    110 Emilie Boeskov Christensen   09 Allerød OK                    Åben 2     16:32 
   33    119 Ida Touborg Heydenreich      07 Allerød OK                    Åben 2     16:40 
   34    155 Tobias Poulsen               08 uden klub                     Åben 2     16:44 
   35    156 Anton Poulsen                10 uden klub                     Åben 2     16:46 
   36    126 Christian Holm               07 Farum OK                      Åben 2     16:48 
   36    127 Mads Friis Autzen            08 uden klub                     Åben 2     16:48 
   38    103 Karoline Hartmeyer           10 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:53 
   39    147 Aske Olsen                   09 uden klub                     Åben 2     17:10 
   40    154 Tobias Andersen              09 uden klub                     Åben 2     17:18 
   41    267 Asger Hauerbach              06 OK Øst Birkerød               Åben 2     17:21 
   42    111 Mads Boeskov Christensen     07 Allerød OK                    Åben 2     17:22 
   43    231 Mary Skovbæk                 07 OK Øst Birkerød               Åben 2     17:23 
   44    107 Siri Simonsen                07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:24 
   45    292 Frigg Witt                   10 Farum OK                      Åben 2     17:29 
   46    178 Mikkel Brunstedt Nørgaard       OK Øst Birkerød               H-10A      17:30 
   47    289 Emil Tonboe                  09 OK 73                         Åben 2     17:38 
   48    109 Mille Frøslev-Jørgensen      07 Allerød OK                    Åben 2     17:50 
   49    251 Kasper Høvcher               09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      17:54 
   50    262 Karoline Michelsen           08 Tisvilde Hegn OK              D-10A      17:55 
   51    235 Sophia Lottrup               09 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     17:56 
   52    134 Sofus Sederberg              08 uden klub                     Åben 2     18:02 
   53    135 Malthe Sederberg             09 uden klub                     Åben 2     18:04 
   53    261 Mathilde Michelsen           07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     18:04 
   55     98 Christine Reiber Hansen      09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:12 
   55    125 Emil Mayhoff-Madsen          08 Farum OK                      Åben 2     18:12 
   57    198 Niklas Jacobsen              07 uden klub                     Åben 2     18:20 
   58      1 Anna Blaagaard               09 FSK Orientering               D-10A      18:25 
   59    221 Rie M. Madsen                11 uden klub                     Åben 2     18:31 
   60    257 Vilhelm Krüger               05 FSK Orientering               Åben 2     18:37 
   61     89 Cecilie Petersen             08 Ballerup OK                   Åben 2     18:39 
   61    106 Magnus Fauerhold Saarde      07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:39 
   63    226 Alberte Krabbe               08 uden klub                     Åben 2     18:50 
   64    123 Jonas Ebbensgaard            06 OK Øst Birkerød               Åben 2     18:51 
   65    207 Mira Jørgensen               09 uden klub                     Åben 2     19:00 
   66    208 Rosa Andersen                10 uden klub                     Åben 2     19:01 
   67    129 Simone Caspersen             11 uden klub                     Åben 2     19:08 
   67    246 Sidsel Bundgaard             06 uden klub                     Åben 2     19:08 
   69    136 Leonora Aae                  11 uden klub                     Åben 2     19:11 
   70    120 Nicklas Reindel Plaugmann    08 Allerød OK                    Åben 2     19:13 
   71    105 Sigrid Høyer Staugaard       06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     19:18 
   71    276 Celine Burmester             10 uden klub                     D-10A      19:18 
   73    130 Jonas Caspersen              03 uden klub                     Åben 2     19:26 
   74      6 Celina Bregensøe             09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      19:47 
   75    168 Toke Olsen                   11 uden klub                     Åben 2     19:48 
   76    284 Anna Aaen                    07 Farum OK                      Åben 2     19:58 
   77    224 Frida Bratt                  08 uden klub                     Åben 2     20:21 
   77    250 Marius Hansen                05 uden klub                     Åben 2     20:21 
   79    227 Freja Segerskog              08 uden klub                     Åben 2     20:31 
   80    223 Linus Bratt                  06 uden klub                     Åben 2     20:33 
   80    219 Lærke Steen                  09 OK Øst Birkerød               Åben 2     20:33 
   82     96 Xenia Bregensøe              07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     20:36 
   83    145 Niels Hemmingsen             10 uden klub                     Åben 2     21:00 
   84     71 Malte Kliem                  07 Farum OK                      Åben 2     21:02 
   85    281 Anna Kruuse                  07 Allerød OK                    Åben 2     21:03 
   86    104 Liva Sønderstran Funder      07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:07 
   86    245 Christoffer W. Nielsen       07 uden klub                     Åben 2     21:07 
   88     95 Alma Marholt                 07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     21:10 
   89     91 Mathilde Poulsen             07 Helsingør SOK                 Åben 2     21:27 
   90     97 Patrick Reibert Hansen       06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     21:29 
   91    121 Mia Reindel Plaugmann        08 Allerød OK                    Åben 2     21:31 
   92    137 Gustav Aae                   07 uden klub                     Åben 2     21:52 
   93    222 Nana Elena Neeregaard        05 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     22:09 
   94    112 Hjalte Nørgaard              06 Allerød OK                    Åben 2     22:47 
   95     72 Rebekka Husen Hollingbery    06 Farum OK                      Åben 2     22:51 
   96    138 Mirenda Sørensen             09 uden klub                     Åben 2     22:53 
   97    243 Hedda Grooss                 06 OK Øst Birkerød               Åben 2     22:58 
   98      4 Zophie Brydensho Sørensen    10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      22:59 
   99    244 Philip Nielsen               05 uden klub                     Åben 2     23:16 
  100    185 Jesper Poulsen               07 uden klub                     Åben 2     23:22 
  101    217 Johannes Fich                08 uden klub                     Åben 2     23:24 
  102    184 Jonas B Poulsen              05 uden klub                     Åben 2     23:25 
  103    206 Emma Hartmann                05 uden klub                     Åben 2     23:30 
  104    153 Ludvig Sederberg             09 uden klub                     Åben 2     23:31 
  105     99 Julie Elmelund Duus          09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     23:36 
  106     32 Per Lybek Schaltz            10 Ballerup OK                   H-10A      24:17 
  107     92 Gunvor SKytte Kirkegaard     07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     25:04 
  108    150 Adam Sylvest                 08 uden klub                     Åben 2     25:12 
  109    142 Villads Kreutz               09 uden klub                     Åben 2     26:08 
  110    196 Jonas Elleby                 06 Farum OK                      Åben 2     26:12 
  111    228 Selma Segerskog              05 uden klub                     Åben 2     26:13 
  112    118 Sarah Grabas                 07 Allerød OK                    Åben 2     26:19 
  113    148 Silas Timmermann             05 uden klub                     Åben 2     26:44 
  114      9 Marta Kliem                  10 Farum OK                      D-10A      27:10 
  115    116 Sille Vestergaar Jørgensen   07 Allerød OK                    Åben 2     27:19 
  116    212 Jonathan Redvall             05 uden klub                     Åben 2     28:15 
  117    122 Asbjørn Stilling             06 Allerød OK                    Åben 2     29:05 
  118     88 Laura Saxtorph Schulz        08 Ballerup OK                   Åben 2     31:21 
  119    146 Sigrid Hemmingsen            06 uden klub                     Åben 2     32:02 
  120    210 Bernhard Wivel               08 uden klub                     Åben 2     33:44 
  121    113 Julie Nørgaard               03 Allerød OK                    Åben 2     35:22 
  122    218 Silje Fich                   05 uden klub                     Åben 2     38:41 
  123    143 Alvin Kreutz                 05 uden klub                     Åben 2     38:42 
  124    280 Tommy Andersen               09 OK Øst Birkerød               Åben 2     50:49 
  125    279 Rasmus Tobiasen              09 OK Øst Birkerød               Åben 2     50:53 

          39 Mikkel Lau Petersen          10 Allerød OK                    H-10A    Fejlkl. 
          40 Emil Ebbensgaard             10 OK Øst Birkerød               H-10A    Fejlkl. 
         152 Julie Kristensen             08 uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         169 Emil Timmermann              08 uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         182 Gosia Paciorek               03 uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         192 Mads Bonde                   09 uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         191 Jakob Bonde                  07 uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         254 Asbjørn Eriksen              03 Tisvilde Hegn OK              H-10A    Fejlkl. 
         252 Thor Eriksen                 06 Tisvilde Hegn OK              H-10A     Udgået 
         287 Iris Tonboe                  07 OK 73                         Åben 2    Udgået 
           5 Nina Valery                  09 Tisvilde Hegn OK              D-10A    startet 
         108 Emil A. Senniksen            08 Allerød OK                    Åben 2   startet 
         114 Marcus Reindel Plaugmann     12 Allerød OK                    Åben 2   startet 



3  (52)                 2.9 km   12 K                      

    1     41 Mathias Petersen             12 Ballerup OK                   H-12A      22:01 
    2     12 Frida Kopp Stannum           12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      23:56 
    3    264 Katrine Mathiesen            12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      25:30 
    4    159 Sofie Nørbak                 15 FSK Orientering               Åben 3     26:24 
    5     44 Eskil Norddal Fundal         11 Allerød OK                    H-12A      27:50 
    6     16 Camilla Larsen               12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      28:34 
    7    200 Anne Jersild Olsen           12 Søllerød OK                   D-12A      29:18 
    8    229 Vitus Woge Nielsen           12 Farum OK                      H-12A      30:27 
    9     15 Astrid Skytte Kirkegaard     11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      31:11 
   10     17 Nikoline Holm Splittorff     11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      32:05 
   10    236 Jonas Bossen                 12 Allerød OK                    H-12A      32:05 
   12     47 Markus Larsen                12 uden klub                     H-12A      32:55 
   13    249 Mille Pedersen               10 PI-København                  Åben 3     33:17 
   14     57 Magnus Poulsen               14 uden klub                     H-12A      34:18 
   15     45 Mikkel Ebbensgaard           12 OK Øst Birkerød               H-12A      35:02 
   16    162 Oscar David Brom Jensen      07 Tisvilde Hegn OK              Åben 3     35:20 
   17    161 Natalie Knudsen              12 Helsingør SOK                 Åben 3     35:39 
   18     20 Freja Kliem                  12 Farum OK                      D-12A      36:42 
   19     14 Ida Øbro                     11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      41:06 
   19    298 Emma-Maria Marup             08 uden klub                     Åben 3     41:06 
   21     13 Gro  Sloth Petersen          11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      43:09 
   22    272 Clara Gudmann                08 FSK Orientering               Åben 3     44:24 
   23    124 Villads Rau Brystinge        07 Farum OK                      Åben 3     45:11 
   24    160 Karoline Saxtorp Schulz      10 Ballerup OK                   Åben 3     45:38 
   25    167 Frederik Thoft Nordholm      12 uden klub                     Åben 3     45:46 
   26    259 Oliver Zakari Ørnkow         15 uden klub                     Åben 3     46:53 
   27    164 Jakob Thore Kamm Nielsen     11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     47:51 
   28    187 Astrid Holze                 09 uden klub                     D-12A      48:12 
   29    186 Sofie Løwenstein             10 FIF Hillerød Orientering      D-12A      48:14 
   30    194 Louise Riemer                08 uden klub                     Åben 3     48:16 
   31    195 Thomas Reimer                05 uden klub                     Åben 3     48:27 
   32     11 Julie Blaagaard              12 FSK Orientering               D-12A      48:52 
   33    165 Anna Wilcks                  11 Allerød OK                    Åben 3     48:55 
   34    241 Jakob Riisbro Sørensen       05 uden klub                     Åben 3     49:25 
   35    205 Nina Lybek Schaltz           12 uden klub                     Åben 3     50:00 
   35    203 Dea Frøding Skipper          12 uden klub                     Åben 3     50:00 
   37    282 Asbjørn Kruuse               11 Allerød OK                    H-12A      51:16 
   38     18 Frederikke Danielsen         11 Allerød OK                    D-12A      51:29 
   39    216 Cornelia Heideskov           09 uden klub                     Åben 3     53:09 
   40     46 Jakob Djurhuus Ipsen         12 Farum OK                      H-12A      53:17 
   40    265 Gabi H. Henriksen            09 OK Øst Birkerød               Åben 3     53:17 
   42    157 Emilie Sørensen              09 FSK Orientering               Åben 3     53:57 
   43    172 Ingrid Overgaard             14 uden klub                     Åben 3     53:58 
   44    170 Benedikte Overgaard          12 uden klub                     Åben 3     54:01 
   44    171 Asta Hegnet Knudsen          11 uden klub                     Åben 3     54:01 

         163 Margit Anna Brodam           09 FIF Hillerød Orientering      Åben 3   Fejlkl. 
          43 Oskar Keller                 11 Allerød OK                    H-12A    Fejlkl. 
          19 Marie Erskov Krogh           11 OK Øst Birkerød               D-12A    Fejlkl. 
         230 Laura Lindberg Skovbæk       11 OK Øst Birkerød               D-12A    Fejlkl. 
         269 Astrid Lundqvist             08 uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         158 Mathias Sørensen             12 FSK Orientering               Åben 3    Udgået 
          42 Søren Thye Agger             12 Helsingør SOK                 H-12A    startet 



4  (22)                 4.3 km   12 K                      

    1     56 Mikkel Aaen                  14 Farum OK                      H-14A      20:10 
    2     50 Emil Øbro                    14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      25:51 
    3    180 Amanda Falck Weber              Tisvilde Hegn OK              D-14A      28:55 
    4     23 Nikoline Tillingsøe          13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      31:09 
    5     49 Asger Skytte Kirkegaard      13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      32:06 
    6     21 Agnes Jonsson                13 Søllerød OK                   D-14A      37:38 
    7     27 Linea Place Eriksen          13 Allerød OK                    D-14A      39:34 
    8     24 Iben Valery                  14 Tisvilde Hegn OK              D-14A      40:09 
    9     48 Mads Lassen                  13 Søllerød OK                   H-14A      43:04 
   10     51 Oscar Tulloch                13 FIF Hillerød Orientering      H-14A      47:54 
   11     25 Marie Cecilie Hartmeyer      13 FIF Hillerød Orientering      D-14A      52:18 
   12    173 Anders Thoft Nordholm        15 OK Øst Birkerød               Åben 4     55:10 
   13     22 Maja Brinch                  14 Helsingør SOK                 D-14A      56:29 
   14     53 Jonas Thyregod Wilcks        14 Allerød OK                    H-14A      58:05 
   15     52 Martin Drøger Hansen         14 FIF Hillerød Orientering      H-14A    1:00:49 
   16     26 Thea Hein Petersen           13 FIF Hillerød Orientering      D-14A    1:06:01 
   17    258 Lærke Dalby                  13 uden klub                     Åben 4   1:11:22 
   18     55 Frederik Erskov Krogh        13 OK Øst Birkerød               H-14A    1:15:56 
   19    247 Marie Petersen               11 Tisvilde Hegn OK              Åben 4   1:54:34 

          54 Kristian Hartmann            13 Allerød OK                    H-14A    Fejlkl. 
         183 Wojtek Paciorek              10 Ballerup OK                   Åben 4   Fejlkl. 
         174 Christoffer Høffner          15 Farum OK                      Åben 4   startet 



5  (11)                 5.3 km   14 K                      

    1    285 Joakim Sehested Sie          16 OK Øst Birkerød               H-16A      27:26 
    2     61 Stefan Frands Petersen       16 Allerød OK                    H-16A      28:07 
    3     58 Simon Thrane Hansen          15 Søllerød OK                   H-16A      29:24 
    4    181 Jonas Falck Weber               Tisvilde Hegn OK              H-16A      29:30 
    5     59 Bertram Kopp Stannum         15 Tisvilde Hegn OK              H-16A      30:28 
    6    256 Frederik Søndergaard         14 FIF Hillerød Orientering      H-16A      34:56 
    7     28 Simone Wraa                  15 Tisvilde Hegn OK              D-16A      37:38 
    8     31 Mette Stub                   15 PI-København                  D-16A      53:55 

          60 Malthe Sloth Petersen        15 Tisvilde Hegn OK              H-16A    Fejlkl. 
          29 Cecilie F. Klysner           16 FIF Hillerød Orientering      D-16A    startet 
          30 Nicoline F. Klysner          16 FIF Hillerød Orientering      D-16A    startet