Skov Cup FInaleti 09-06-2009 08:07
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



Åben 1  (70)            1.5 km   13 K                      

         103 Rebekka Husen Hollingbery    05 Farum OK                      Åben 1   Fejlkl. 
          91 Toke Tillingsøe              06 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
          92 Lasse Alkjær Eriksen         06 FIF Hillerød Orientering      Åben 1    Maxtid 
          93 Gunvor SKytte Kirkegaard     06 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
          94 Malte Kliem                  06 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
          95 Anna Aaen                    06 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
          96 Sigrid Høyer Staugaard       05 FIF Hillerød Orientering      Åben 1    Maxtid 
          97 Maja Schytte Olsen           07 Søllerød OK                   Åben 1    Maxtid 
          98 Magnus Fauerhold Saarde      06 FIF Hillerød Orientering      Åben 1    Maxtid 
          99 Mathilde Poulsen             06 Helsingør SOK                 Åben 1    Maxtid 
         100 Mia Reindel Plaugmann        07 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
         101 Nicklas Reindel Plaugmann    07 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
         102 Magnus Neerbek               06 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
         104 Ellen Husen Hollingbery      03 Farum OK                      Åben 1    Maxtid 
         105 Caroline Færch               04 KFIU Orientering              Åben 1    Maxtid 
         106 Mathilde Friis Autzen           Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         107 Amalie Boeck                    Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         108 Sofie Elmelund Duus          03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         109 Jakob Frøkjær                04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         110 Thomas Grøn-Jensen           04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         113 Mette Maja Lind                 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         114 Viktor Pedersen              04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         116 Eske Rønnau                     Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         118 Patrick Thodsen                 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         119 Phillip Thodsen                 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         208 Emil Neerbek                 02 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         211 Liva Funder                  05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         212 Rasmus Behrens               04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         218 Charlotte Kowalski           05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         217 David Sparrevohn             05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         222 Lucas Rhymer                 05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         223 Villads Rhymer               03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         226 DAgmar Stannum               02 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         227 Maria Elena                  05 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         231 Laura Steen                  05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         233 Mik Lønborg                  05 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         235 Emilie Draiby                04 Politiets IF-København        Åben 1    Maxtid 
         234 Oscar Dürr                   03 Politiets IF-København        Åben 1    Maxtid 
         237 Lea Drejer Hulgaard          03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         243 Lara Krabbe Larsen           04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         240 Vilhelm Krüger               04 KFIU Orientering              Åben 1    Maxtid 
         241 Nikolaj Krüger               02 KFIU Orientering              Åben 1    Maxtid 
         246 Alma Møller                  03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         248 Emma Gudjonsdottir           04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         247 Alexander Kjærgaard          04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         251 Anna Olsen                   10 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         252 Carl Gustav Olsen            04 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         257 Albert Landsberg             04 Tisvilde Hegn OK              Åben 1    Maxtid 
         253 Phillip Ibsen                03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         262 Katja Kliem                  05 Helsingør SOK                 Åben 1    Maxtid 
         263 Anna Kruuse                  06 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         267 Miri B. Nørgaard             03 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         269 Christopher Svensson         03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         268 Victoria Svensson            04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         270 Frida Gross                  02 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         271 Hedda Gross                  05 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         278 Rosa Tonboe                  03 OK 73                         Åben 1    Maxtid 
         280 Julius Tonboe                03 OK 73                         Åben 1    Maxtid 
         283 Sara Severinsen              06 OK Øst Birkerød               Åben 1    Maxtid 
         290 Nikolai Kjellberg            03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         295 Gustav Hemmingsen            03 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         291 Helene Kjellberg             06 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         299 Mathias Hald                 04 Uden klub                     Åben 1    Maxtid 
         302 Astrid Tolsgaard Jensen      03 KFIU Orientering              Åben 1    Maxtid 
         303 Oscar Tolsgaard Jensen       05 KFIU Orientering              Åben 1    Maxtid 
         307 Asbjørn Stilling             04 Allerød OK                    Åben 1    Maxtid 
         111 Lea Drejer Hulgaard          04 Uden klub                     Åben 1   startet 
         112 Anna Kruuse                     Uden klub                     Åben 1   startet 
         115 Jonathan Redvall                Uden klub                     Åben 1   startet 
         117 David Sparrevohn             07 Uden klub                     Åben 1   startet 



D10, H10, Åben2  (114)  1.8 km   15 K                      

    1     40 Anders Huus Pedersen         10 Søllerød OK                   H-10A       9:12 
    2     41 Aksel Scherfig Weber         10 Tisvilde Hegn OK              H-10A      10:06 
    3     47 Lasse Falck Weber            09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      10:26 
    4      6 Ida Øbro                     10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      11:31 
    5     48 Malthe Poulsen               09 Helsingør SOK                 H-10A      11:34 
    6      2 Marie Erskov Krogh           10 OK Øst Birkerød               D-10A      11:44 
    6      5 Astrid Skytte Kirkegaard     10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      11:44 
    8    304 Søren Thrane Ødum            08 OK Øst Birkerød               Åben 2     12:02 
    9    143 Frida Kopp Stannum           11 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     12:08 
   10    129 Frederik Holm Splittorf      08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     12:09 
   11     39 Emil Søndergaard             09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     12:23 
   12    120 Matilde Dahl                 11 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     12:26 
   13     46 Oskar Keller                 10 Allerød OK                    H-10A      12:44 
   14    136 Malte Kjær Hemmingsen        09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     13:21 
   15     13 Anna Brage Stevens              OK Øst Birkerød               D-10A      13:28 
   16    127 Karoline Hartmeyer           09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     13:44 
   17     10 Nalini Julia Mortensen       09 FIF Hillerød Orientering      D-10A      13:47 
   18     42 Mikkel Lau Petersen          09 Allerød OK                    H-10A      13:59 
   19    130 Andreas Alkjær Eriksen       09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     14:20 
   20      7 Tenna V. K. Christensen      09 OK Øst Birkerød               D-10A      14:45 
   21     11 Gro  Sloth Petersen          10 Tisvilde Hegn OK              D-10A      14:46 
   22    207 Thomas Olsen                 08 Uden klub                     Åben 2     15:04 
   23     49 Asbjørn Kruuse               10 Allerød OK                    H-10A      15:08 
   24    204 Calle Ryge Carlsen           09 OK Øst Birkerød               H-10A      15:09 
   25    161 Emilie Brix Pedersen         08 Uden klub                     Åben 2     15:17 
   26    124 Sara Brinch                  09 Helsingør SOK                 Åben 2     15:28 
   27      4 Sidse Tillingsøe             09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      15:36 
   28    232 Fie Lønborg                  08 Uden klub                     Åben 2     15:38 
   29     64 Rasmus Stilling Christense   13 Allerød OK                    Åben 2     15:58 
   30    123 Theis Munktved               07 Allerød OK                    Åben 2     16:10 
   31    133 Lukas Hemmingsen             07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:22 
   32     43 Rasmus Bergmann Fabrin       10 Allerød OK                    H-10A      16:25 
   33    137 Silas Schytte Olsen          10 Søllerød OK                   Åben 2     16:27 
   34     45 Jonas Emil Fogh              08 OK Sorø                       H-10A      16:31 
   35    157 Theo Kruuse                  08 Uden klub                     Åben 2     16:36 
   36    125 Karoline Dahl                08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:44 
   37      1 Annika Simonsen              09 FIF Hillerød Orientering      D-10A      16:50 
   38    122 Nina Valery                  08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     16:57 
   39    258 Laura Karlsmose              08 Farum OK                      D-10A      17:41 
   40      9 Lea Fauerholdt Saarde        09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:49 
   41    128 Freja Holm Splittorff        08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:57 
   41    146 Simon Kruse Adamsen          07 Uden klub                     Åben 2     17:57 
   43    213 Malte Wassard                09 Uden klub                     Åben 2     18:02 
   44    172 Sisse Dalsgaard                 OK Øst Birkerød               Åben 2     18:24 
   45    140 Per Lybek Schaltz            09 Ballerup OK                   Åben 2     18:25 
   46    142 Magnus Andersen              06 Ballerup OK                   Åben 2     18:29 
   47    145 Sofie Færch                  07 KFIU Orientering              Åben 2     18:31 
   48    249 Line Nissen                  08 OK 73                         Åben 2     18:45 
   49    132 Jesper Wallin                07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:56 
   49    162 Dennis Poulsen               10 Uden klub                     Åben 2     18:56 
   51    139 Julie Elmelund Duus          08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     19:02 
   52    274 Emil Østberg                 09 OK Roskilde                   H-10A      19:31 
   52    279 Emil Tonboe                  08 OK 73                         Åben 2     19:31 
   54    281 Iris Tonboe                  06 OK 73                         Åben 2     19:36 
   55    285 Asbjørn Leth                 11 Uden klub                     Åben 2     20:08 
   56    286 Anna Leth                    13 Uden klub                     Åben 2     20:09 
   57    245 Ida-Emilie Møller            06 Uden klub                     Åben 2     20:10 
   58    242 Alberte Krabbe Larsen        07 Uden klub                     Åben 2     20:19 
   59    224 Johannes K. Larsen           06 Uden klub                     Åben 2     20:24 
   60    147 Mads Friis Autzen               Uden klub                     Åben 2     20:30 
   61    214 Maria Wassard                06 Uden klub                     Åben 2     20:37 
   62    256 Villads Landsperg            06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     20:56 
   62    275 Cecilie Spendrup Petersen    06 Uden klub                     Åben 2     20:56 
   64    255 Sebastian Ibsen              06 Uden klub                     Åben 2     20:58 
   65    254 Jonathan Ibsen               09 Uden klub                     Åben 2     21:01 
   66    164 Valdemar Sederberg           07 Uden klub                     Åben 2     21:06 
   67    159 Elias Lildholt               07 Uden klub                     Åben 2     21:09 
   68    155 Jonas Dalhoff Kristensen     07 Uden klub                     Åben 2     21:10 
   69     12 Annemette Herman             10 Uden klub                     D-10A      21:31 
   70    296 Miranda Grove Sørensen       07 Uden klub                     Åben 2     21:32 
   71    236 Jonathan Toft Seltwarl       06 Uden klub                     Åben 2     21:49 
   72    297 Rebecca Grove Sørensen       04 Uden klub                     Åben 2     22:07 
   73    170 Lærke Djurhuus Ipsen         08 Farum OK                      Åben 2     22:09 
   74    171 Alma Marholt                    Tisvilde Hegn OK              Åben 2     22:13 
   75    156 Julie Dalhoff Kristensen     10 Uden klub                     Åben 2     22:38 
   75    165 Silas Sederberg              05 Uden klub                     Åben 2     22:38 
   77    131 Lærke Steen                  08 OK Øst Birkerød               Åben 2     22:45 
   77    153 Carl Iversen                 08 Uden klub                     Åben 2     22:45 
   79    288 Lukas Boel                   08 Farum OK                      Åben 2     23:03 
   80    306 Caroline Pagh                10 Uden klub                     Åben 2     23:17 
   81    154 Vilias Kreuer                08 Uden klub                     Åben 2     23:35 
   81    163 Theodor Redvall                 Uden klub                     Åben 2     23:35 
   83    148 Wivel Bernhard               08 Uden klub                     Åben 2     23:51 
   84    169 Asger Hauerbach Henriksen       OK Øst Birkerød               Åben 2     24:19 
   85    168 Gustav Aae                      Uden klub                     Åben 2     24:36 
   86    151 Marcus Hansen                   Uden klub                     Åben 2     24:40 
   87    141 Anna Blaagaard               08 KFIU Orientering              Åben 2     24:42 
   88    173 Rasmus Dalsgaard                OK Øst Birkerød               Åben 2     25:01 
   88    293 Andreas Hoffmann             05 Uden klub                     Åben 2     25:01 
   90    160 Frederik Thoft Nordholm         Uden klub                     Åben 2     25:03 
   91    149 Jonas Caspersen                 Uden klub                     Åben 2     25:10 
   91    202 Max Buchardt                 04 Uden klub                     Åben 2     25:10 
   93    152 Benjamin Hasselstrøm         10 Uden klub                     Åben 2     25:17 
   94    273 Astrid Østberg               07 OK Roskilde                   Åben 2     26:48 
   95      3 Marta Kliem                  09 Farum OK                      D-10A      27:23 
   96    221 Anna Michaelsen              06 Uden klub                     Åben 2     27:50 
   97    126 Siri Simonsen                06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     28:23 
   98    203 Astrid Buchardt              08 Uden klub                     Åben 2     28:25 
   99    294 Mary Skovbæk                 06 OK Øst Birkerød               Åben 2     28:39 
  100    298 Andreas Hald                 07 OK Øst Birkerød               Åben 2     29:02 
  101    282 Marcus Jansson               05 Uden klub                     Åben 2     29:06 
  102    134 Jacob Forsberg Sørensen      08 OK Sorø                       Åben 2     29:11 
  103    135 Thalisa Maria Mortensen      05 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     29:53 
  104    121 Karoline Saxtorp Schulz      09 Ballerup OK                   Åben 2     29:59 
  105    138 Laura Saxtorph Schulz        07 Ballerup OK                   Åben 2     30:01 
  106    215 Tommy Krogh Andersen         07 OK Øst Birkerød               Åben 2     31:43 
  107    144 Emilie Wildfang              07 Farum OK                      Åben 2     36:39 

          44 Jesper Bergmann Fabrin       08 Allerød OK                    H-10A    Fejlkl. 
           8 Nikoline Holm Splittorff     10 FIF Hillerød Orientering      D-10A    Fejlkl. 
         158 Emmaline Lildholt            04 Uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         228 Jonathan Redvall             04 Uden klub                     Åben 2    Maxtid 
         150 Jacob Finderup               07 Uden klub                     Åben 2   startet 
         166 Maria Wassard                   Uden klub                     Åben 2   startet 
         167 Malte Wassard                   Uden klub                     Åben 2   startet 



D12, H12, Åben 3  (68)  3.2 km   12 K                      

    1     56 Johan Lindbjerg Skovbæk      12 OK Øst Birkerød               H-12A      18:45 
    2     55 Martin Illum                 12 Søllerød OK                   H-12A      19:04 
    3     51 Asger Skytte Kirkegaard      12 Tisvilde Hegn OK              H-12A      19:42 
    4     17 Nikoline Tillingsøe          12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      20:17 
    5     14 Linea Place Eriksen          12 Allerød OK                    D-12A      23:16 
    6     53 Oscar Tulloch                12 FIF Hillerød Orientering      H-12A      23:24 
    7    175 Astrid Recinella             13 Tisvilde Hegn OK              Åben 3     23:42 
    8    276 Mathias Spendrup Petersen    11 Uden klub                     H-12A      25:09 
    9     59 Sebastian Laust Olsen        12 Tisvilde Hegn OK              H-12A      25:12 
   10     57 Mads Lassen                  12 Søllerød OK                   H-12A      26:23 
   11     54 Isak Mikkel Fogh             12 OK Sorø                       H-12A      26:42 
   12    193 Jacob Djurhuus Ipsen         11 Farum OK                      Åben 3     26:47 
   13     22 Astrid Pedersen Maag         12 Søllerød OK                   D-12A      27:31 
   14     19 Marie Cecilie Hartmeyer      12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      27:42 
   15    174 Julie Wildfang               11 Farum OK                      Åben 3     28:29 
   16    209 Clara Ryge Carlsen           12 OK Øst Birkerød               D-12A      28:50 
   17    206 Theo Rechnagel               09 Uden klub                     Åben 3     28:59 
   18     18 Thea Hein Petersen           12 FIF Hillerød Orientering      D-12A      29:51 
   19     60 Emil Koch Kronil             12 Allerød OK                    H-12A      29:52 
   20     21 Camilla Larsen               11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      30:11 
   21    179 Mai Nørbak                   16 KFIU Orientering              Åben 3     30:22 
   22     20 Isabella Kempff-Andersen     11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      30:23 
   23     16 Katrine Mathiesen            11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      31:48 
   24     24 Anne Jarsild Olsen           11 Uden klub                     D-12A      32:06 
   25    244 Björgvin Hjartarson          14 Søllerød OK                   Åben 3     32:23 
   26    277 Nina L. Schaltz              11 Uden klub                     Åben 3     32:29 
   27    284 Amalie Severinsen            09 OK Øst Birkerød               Åben 3     33:52 
   28    181 Sofie Nørbak                 14 KFIU Orientering              Åben 3     35:08 
   29     50 Frederik Erskov Krogh        12 OK Øst Birkerød               H-12A      35:45 
   30    250 Mads Nielsen                 11 OK 73                         Åben 3     35:56 
   31    176 Rebecca Carlsen              12 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     36:09 
   32    220 Celina Bregensøe             07 Uden klub                     Åben 3     36:43 
   33    188 Anders Skov Nielsen          11 Uden klub                     Åben 3     37:11 
   34    187 Marcus Krabbe Larsen         11 Uden klub                     Åben 3     37:15 
   35    180 Asbjørn Jepsen               12 Søllerød OK                   Åben 3     38:03 
   36    186 Alexander Jørgensen          11 Uden klub                     Åben 3     38:14 
   37    229 Eskil Fundal                 10 Allerød OK                    Åben 3     38:25 
   38    292 Daniel Kjellberg             09 Uden klub                     Åben 3     38:31 
   39    177 Anna Wilcks                  10 Allerød OK                    Åben 3     38:34 
   40     23 Laura Kæstel                 11 Uden klub                     D-12A      38:36 
   41    230 Sebastian Kindhart           10 Uden klub                     Åben 3     39:03 
   42    192 Gabi Hauerbach Henriksen        OK Øst Birkerød               Åben 3     39:46 
   43     15 Freja Kliem                  11 Farum OK                      D-12A      42:32 
   44    183 Mads Eldrup                  08 Uden klub                     Åben 3     43:00 
   45    190 William Viksø                08 Uden klub                     Åben 3     43:01 
   46    200 Elisabeth N. Chritensen      09 Kildeholm                     Åben 3     45:35 
   47    260 Caya Isaksen                 09 Uden klub                     Åben 3     49:31 
   47    261 Marcus Lyshøj                09 Uden klub                     Åben 3     49:31 
   49    264 Annsofie Ahlberg             08 Uden klub                     Åben 3     49:53 
   50    259 Jonas Kliem                  09 Helsingør SOK                 Åben 3     51:43 
   51    178 Julie Blaagaard              11 KFIU Orientering              Åben 3     54:39 
   52    300 Helena Hvid Hansen           07 Uden klub                     Åben 3     55:21 
   53    301 Monica Hvid Hansen           06 Uden klub                     Åben 3     55:24 
   54    266 Jacob Ahlberg                07 Uden klub                     Åben 3     56:23 
   55    265 Victor Ahlberg               06 Uden klub                     Åben 3     56:24 
   56    305 Margit Brodam                08 FIF Hillerød Orientering      Åben 3   1:10:50 
   57    182 Simone Caspersen             10 Uden klub                     Åben 3   1:11:29 
   58    238 Katja Lund Hulgaard          08 Uden klub                     Åben 3   1:29:50 
   59    239 Albert Lund Hulgaard         07 Uden klub                     Åben 3   1:29:54 
   60    289 Jonas Boel                   11 Farum OK                      H-12A    1:39:31 

          52 Jakob Smedegaard Madsen      12 OK Sorø                       H-12A    Fejlkl. 
          58 Søren Thye Agger             11 Helsingør SOK                 H-12A    Fejlkl. 
         189 August Sander                08 Uden klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         184 Kati Lind Hulgaard           09 Uden klub                     Åben 3   startet 
         185 Albert Hulgaard              07 Uden klub                     Åben 3   startet 
         191 Leonora Praag Aae            10 Uden klub                     Åben 3   startet 
         210 Casper Poulsen               11 Uden klub                     Åben 3   startet 
         216 Laura Ludvigsen              09 Uden klub                     Åben 3   startet 



D14, H14, Åben 4  (38)  4.1 km   12 K                      

    1     73 Mikkel Aaen                  13 Farum OK                      H-14A      24:33 
    2     27 Amanda Falck Weber           13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      35:07 
    3     26 Simone Wraa                  14 Tisvilde Hegn OK              D-14A      36:02 
    4     69 Emil Øbro                    13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      37:45 
    5     76 Magnus Maag                  14 Søllerød OK                   H-14A      38:00 
    6     61 Frederik Søndergaard         14 FIF Hillerød Orientering      H-14A      38:22 
    7     70 Malthe Gaarsdal              13 Farum OK                      H-14A      38:35 
    8     78 Bertram Kopp Stannum         14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      38:41 
    9     77 Aske Jepsen                  14 Søllerød OK                   H-14A      38:56 
   10    197 Vinoth Wamberg               15 Tisvilde Hegn OK              Åben 4     39:57 
   11     67 Anton Scherfig Weber         13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      40:59 
   12     65 Teis Bo Damm Andreasen       13 Allerød OK                    H-14A      44:03 
   13    194 Maja Brinch                  13 Helsingør SOK                 Åben 4     45:31 
   14     68 Narmer Rolf Fogh             14 OK Sorø                       H-14A      47:44 
   15     30 Mathilde Horn Andersen       14 KFIU Orientering              D-14A      48:52 
   16     28 Mette Stub                   14 Politiets IF-København        D-14A      50:06 
   17    205 Caroline Ryge Carlsen        14 OK Øst Birkerød               D-14A      50:40 
   18     63 Mathias Wraa                 14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      51:53 
   19     62 Jonathan Wraa                13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      53:53 
   20     75 Asbjørn Pedersen             13 OK Øst Birkerød               H-14A      57:24 
   21     29 Iben Valery                  13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      57:46 
   22     74 Anders Thoft Nordholm        14 OK Øst Birkerød               H-14A    1:04:09 
   23     80 Malthe Sloth Petersen        14 Tisvilde Hegn OK              H-14A    1:04:19 
   24     81 Martin Drøger Hansen         13 FIF Hillerød Orientering      H-14A    1:05:04 
   25     79 Jonas Thyregod Wilcks        13 Allerød OK                    H-14A    1:08:09 
   26    287 Daniel Boel                  13 Farum OK                      H-14A    1:08:58 
   27     82 Mathias Levinsen             13 Allerød OK                    H-14A    1:17:43 
   28     72 Joakim Nielsen               14 Tisvilde Hegn OK              H-14A    1:26:54 
   29    201 Hans Michael Cristensen      12 Kildeholm OK                  Åben 4   1:53:07 

          83 Simon Thrane Hansen             Søllerød OK                   H-14A    Fejlkl. 
         272 Signe Østberg                13 OK Roskilde                   D-14A    Fejlkl. 
          25 Karoline Seheste Sie         13 OK Øst Birkerød               D-14A    startet 
          66 Simon Birch Rosenberg        14 Farum OK                      H-14A    startet 
          71 Roland V. K. Christensen     13 OK Øst Birkerød               H-14A    startet 
         195 Maja Vejby Jensen            15 FIF Hillerød Orientering      Åben 4   startet 
         196 Alberte O. Jensen            16 Tisvilde Hegn OK              Åben 4   startet 
         198 Asbjørn O. Jensen            16 Tisvilde Hegn OK              Åben 4   startet 
         199 Casper Poulsen               11 Uden klub                     Åben 4   startet 



D16, H16, Åben 5  (15)  5.7 km   16 K                      

    1     87 Stefan Frands Petersen       15 Allerød OK                    H-16A      40:37 
    2     84 Joakim Sehested Sie          15 OK Øst Birkerød               H-16A      40:50 
    3     86 Jonas Falck Weber            15 Tisvilde Hegn OK              H-16A      44:38 
    4     31 Cecilie F. Klysner           15 FIF Hillerød Orientering      D-16A      49:10 
    5     32 Nicoline F. Klysner          15 FIF Hillerød Orientering      D-16A      50:02 
    6     33 Sidsel Dan Hull              15 Allerød OK                    D-16A      50:45 
    7     85 Henrik Lau Petersen          16 Allerød OK                    H-16A    1:04:51 
    8     37 Emma Roos Friis              15 Allerød OK                    D-16A    1:06:17 
    9     89 Andreas Holm Pedersen        15 Tisvilde Hegn OK              H-16A    1:12:07 
   10     38 Trine Horn Andersen          16 KFIU Orientering              D-16A    1:12:34 
   11     35 Klara Scherfig Weber         16 Tisvilde Hegn OK              D-16A    1:14:27 

          34 Bothilde Benedik Nielsen     15 OK 73                         D-16A    Fejlkl. 
          36 Amalie Wraa                  15 Tisvilde Hegn OK              D-16A    Fejlkl. 
          88 Gustav Karlsmose             15 Farum OK                      H-16A    startet 
          90 Asger Aaen                   15 Farum OK                      H-16A    startet