Skovcup finale2008lø 07-06-2008 09:12
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



Bane 2  (111)           2.1 km   18 K                      

    1     60 Emil Søndergaard             08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     13:39 
    2     14 Mathias Petersen             10 Uden klub                     H-10A      13:56 
    3      9 Lasse Falck Weber            08 Tisvilde Hegn OK              H-10A      15:15 
    4    265 Malte Hemmingsen                FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:30 
    5    249 Jonatan Lohse                   Uden klub                     Åben 2     16:58 
    6      2 Astrid Skytte Kirkegaard     09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      17:11 
    7    116 Nikoline Holm Splittorff     09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:18 
    8    300 Jakob Ipsen                  09 Kildeholm OK                  Åben 2     17:25 
    9      4 Marie Erskov Krogh           09 OK Øst Birkerød               D-10A      17:27 
   10      6 Søren Thye Agger             10 Helsingør SOK                 H-10A      17:51 
   11     52 Andreas Alkjær Eriksen       08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:08 
   12     10 Aksel Scherfig Weber         09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      18:13 
   13    305 Oskar Keller                    Allerød OK                    Åben 2     18:58 
   14    271 Asta Hegnet                  09 Uden klub                     Åben 2     19:00 
   15    267 Frederikke Danielsen         08 Allerød OK                    Åben 2     19:04 
   16    272 Benedikte Overgaard             Uden klub                     Åben 2     19:06 
   17    248 Katrine Mathiesen               Tisvilde Hegn OK              D-10A      19:12 
   18     83 Rie Madsen                   09 Uden klub                     Åben 2     19:18 
   19    268 Klara Hegnet                 11 Uden klub                     Åben 2     19:37 
   20     51 Karoline Hartmeyer           08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     19:38 
   20    220 Helle Friis                     Uden klub                     Åben 2     19:38 
   22     47 Laura Solberg Sloth          09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     19:42 
   23     43 Nathalie Plesner Arnsted     08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     19:57 
   24    274 Hanne Overgaard                 Uden klub                     Åben 2     20:00 
   25    273 Ingrid Overgaard                Uden klub                     Åben 2     20:01 
   26      3 Camilla Larsen               10 FIF Hillerød Orientering      D-10A      20:11 
   27     80 Maja Jensen                  08 Uden klub                     Åben 2     20:17 
   28     55 Andrea Reusch                08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:18 
   29      5 Sandra Bruun                 11 Politiets IF-København        D-10A      20:23 
   30     49 Lukas Hemmingsen             06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:30 
   31     79 Astrid Østberg               06 OK Roskilde                   Åben 2     20:39 
   32     45 Isabella Kempff-Andersen     10 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:44 
   33     56 Frederik Holm Splittorf      07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:53 
   34      1 Ida Øbro                     09 Tisvilde Hegn OK              D-10A      21:36 
   35     78 Anna Aaen                    05 Farum OK                      Åben 2     21:39 
   36    275 Malte Wassard                   Uden klub                     Åben 2     22:06 
   37     95 Klara Jørgensen              07 Uden klub                     Åben 2     22:07 
   38     68 Lærke Steen                  07 OK Øst Birkerød               Åben 2     22:20 
   39    107 Mille Lindholm Pedersen      09 Politiets IF-København        Åben 2     22:21 
   40     96 Alexander Jørgensen          09 Uden klub                     Åben 2     22:49 
   41    211 Sara Brinch                  08 HSOK                          D-10A      22:55 
   42      8 Axel Rosengreen              09 Tisvilde Hegn OK              H-10A      22:58 
   43    237 Jacob Steinthal (KLUB?)         Uden klub                     Åben 2     23:19 
   44     58 Nalini Julia Mortensen       08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     23:25 
   45     70 Laura Lindbjerg Skovbæk      09 OK Øst Birkerød               Åben 2     24:00 
   46    276 Maria Wassard                   Uden klub                     Åben 2     24:01 
   47     99 Anton Poulsen                08 Uden klub                     Åben 2     24:32 
   48      7 Malthe Poulsen                  Helsingør SOK                 H-10A      24:37 
   49     42 Sidse Tillingsøe             08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     25:29 
   50    204 Nathalie Knudsen                HSOK                          Åben 2     25:41 
   51     93 Cecilie Petersen             05 Uden klub                     Åben 2     25:50 
   52     91 Jacob Finderup               05 Uden klub                     Åben 2     26:03 
   53     92 Thomas Finderup              10 Uden klub                     Åben 2     26:05 
   54     74 Freja Kliem                  10 Farum OK                      Åben 2     26:18 
   55    166 Agnethe Karlsmose            12 Farum OK                      Åben 2     26:23 
   56     73 Teresa Gamble                09 Farum OK                      Åben 2     26:32 
   57     81 Anna Wilks                   08 Uden klub                     Åben 2     27:03 
   58     48 Amalie Borch Nygaard         07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     27:12 
   59     77 Laura Karlsmose              08 Farum OK                      Åben 2     27:15 
   60    219 Lykke Friis                     Uden klub                     Åben 2     27:20 
   61    227 Elisabeth N. Christensen     08 Kildeholm OK                  Åben 2     27:26 
   62    205 Rolf Pedersen                   Uden klub                     Åben 2     27:27 
   63     46 Julie Elmelund Duus          07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     27:36 
   64     89 Roberta Winnes               06 Uden klub                     Åben 2     27:41 
   65     67 Andreas Hald                 07 OK Øst Birkerød               Åben 2     28:36 
   66     64 Theis Munktved               06 Allerød OK                    Åben 2     29:17 
   67    103 Anna Søborg                  07 Uden klub                     Åben 2     29:46 
   68    102 Ann-Sofie Larsen             07 Uden klub                     Åben 2     29:49 
   69     53 Christine Reiber Hansen      07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     29:51 
   70    209 Magnus Andersen              06 Ballerup OK                   Åben 2     30:12 
   71     50 Steen Wallin                 09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     30:17 
   72     82 Frederik Nordholm            10 Uden klub                     Åben 2     30:58 
   73     69 Tommy Krogh Andersen         07 OK Øst Birkerød               Åben 2     31:00 
   74     72 Amalie Ellegaard Severinse   09 OK Øst Birkerød               Åben 2     31:20 
   75     71 Sara Ellegaard Severinsen    06 OK Øst Birkerød               Åben 2     32:29 
   76     97 Kasper Hansen                08 Uden klub                     Åben 2     33:05 
   77     65 Rune Steffensen              06 OK Øst Birkerød               Åben 2     33:22 
   78     66 Maiken Steffensen            08 OK Øst Birkerød               Åben 2     33:46 
   79    238 Sebastian F. Nielsen            Uden klub                     Åben 2     33:54 
   80    299 Lærke Ipsen                     Kildeholm OK                  Åben 2     34:39 
   81     84 Christine Duelund            09 Uden klub                     Åben 2     35:06 
   82    270 Oschar D.B. Jensen           05 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     35:11 
   83    105 Gabi Sørensen                   OK Øst Birkerød               Åben 2     36:05 
   84    106 Frida Sørensen                  OK Øst Birkerød               Åben 2     36:09 
   85    269 Cecilie Enjelund Bicman         Uden klub                     Åben 2     36:17 
   86     76 Marta Kliem                  08 Farum OK                      Åben 2     36:38 
   87     94 Mads Autzen                  05 Uden klub                     Åben 2     36:42 
   88    236 Lærke Cecilie Nielsen           Uden klub                     Åben 2     38:31 
   89     75 Thea Rønsberg                09 Farum OK                      Åben 2     40:45 
   90    256 Sagar Clemensen                 Uden klub                     Åben 2     41:10 
   91    250 Karoline Schulz                 Ballerup OK                   Åben 2     41:35 
   92    208 Bertram E Søborg                Uden klub                     Åben 2     42:20 
   93    207 Victor Ahlberg Larsen           Uden klub                     Åben 2     42:23 
   94    221 Julie Blaagaard                 KFIU Orientering              Åben 2     42:53 
   95     41 Silas Schytte Olsen          09 Søllerød OK                   Åben 2     43:03 
   96    246 Margit Brudam                   FIF Hillerød Orientering      Åben 2     44:41 
   97     40 Maja Schytte Olsen           06 Søllerød OK                   Åben 2   2:13:22 

          54 Jesper Wallin                06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2   Fejlkl. 
          11 Rasmus Bergmann Fabrin       09 Allerød OK                    H-10A    Fejlkl. 
          62 Charlotte Dissing            13 Allerød OK                    Åben 2   Fejlkl. 
          63 Mikkel Lau Petersen          08 Allerød OK                    Åben 2   Fejlkl. 
          13 Emil Østberg                 09 OK Roskilde                   H-10A    Fejlkl. 
          90 Thomas Olsen                 07 Uden klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         222 Anna Neesgaard                  KFIU Orientering              Åben 2   Fejlkl. 
         294 Matias Sehested                 OK Øst Birkerød               Åben 2   Fejlkl. 
          98 Carl Iversen                 06 Uden klub                     Åben 2    Udgået 
          44 Nina Valery                  07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2   startet 
          57 Freja Holm Splittorff        07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2   startet 
          59 Sebastian Kempff-Andersen    12 FIF Hillerød Orientering      Åben 2   startet 
          61 Jesper Bergmann Fabrin       07 Allerød OK                    Åben 2   startet 
          12 Mikkel Lindgren Lauritsen    09 OK Øst Birkerød               H-10A    startet 



Bane 3  (71)            2.8 km   12 K                      

    1    191 Emil Øbro                    12 Tisvilde Hegn OK              H-12A      16:42 
    2    159 Amanda Falck Weber           12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      17:13 
    3    199 Mikkel Aaen                  12 Farum OK                      H-12A      17:24 
    4    228 Magnus Tuxen                    Uden klub                     Åben 3     18:40 
    5    193 Mads Theill Sørensen         11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      19:22 
    6    190 Asger Skytte Kirkegaard      11 Tisvilde Hegn OK              H-12A      19:52 
    7    165 Maria Thyme                  12 OK Skærmen                    D-12A      19:54 
    8    160 Nikoline Tillingsøe          11 Tisvilde Hegn OK              D-12A      20:22 
    9    158 Emma A. Liisberg             12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      21:46 
   10    162 Linea Place Eriksen          11 Allerød OK                    D-12A      21:53 
   11    164 Karoline Seheste Sie         12 OK Øst Birkerød               D-12A      22:40 
   12    291 Rasmus Sehested                 OK Øst Birkerød               Åben 3     22:43 
   13    168 Signe Østberg                12 OK Roskilde                   D-12A      23:26 
   14    111 Sara Clemmensen              13 Helsingør SOK                 Åben 3     23:33 
   15    128 Anne Olsen                   10 Uden klub                     Åben 3     23:44 
   16    155 Agnes Jonsson                11 Søllerød OK                   D-12A      23:50 
   17    217 Emma Melchiorsen             13 HSOK                          D-12A      23:54 
   18    189 Jonathan Wraa                12 Tisvilde Hegn OK              H-12A      24:28 
   19    197 Johan Lindbjerg Skovbæk      11 OK Øst Birkerød               H-12A      24:42 
   20    119 Rebecca Carlsen              11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     24:52 
   21    254 Mads Lassen                     Søllerød OK                   H-12A      25:57 
   22    117 Marie Cecilie Hartmeyer      11 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     25:59 
   23    161 Thea Hein Petersen           11 FIF Hillerød Orientering      D-12A      26:11 
   24    126 Natasja Hansen               15 OK 73                         Åben 3     26:26 
   25    157 Iben Valery                  12 Tisvilde Hegn OK              D-12A      26:27 
   26    223 Ida Roos Friis                  Allerød OK                    D-12A      27:09 
   27    194 Oscar Tulloch                11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      27:13 
   28    122 Anders Thoft Nordholm        13 OK Øst Birkerød               Åben 3     27:31 
   29    196 Asbjørn Pedersen             12 OK Øst Birkerød               H-12A      27:33 
   30    225 Asbjørn Jepsen                  Søllerød OK                   Åben 3     27:37 
   31    163 Lærke Lindgren Lauritsen     11 OK Øst Birkerød               D-12A      27:59 
   32    239 Rebecca H. Andersen             KFIU Orientering              Åben 3     28:05 
   33    290 Annika Eising                10 HSOK                          Åben 3     28:38 
   34    188 Rasmus Enggaard              11 Tisvilde Hegn OK              H-12A      28:57 
   35    298 Samuel Fielding (Englænder      Uden klub                     Åben 3     30:07 
   36    244 Ida Andersen                 09 Uden klub                     Åben 3     30:09 
   37    226 Hans Michael Christensen     11 Kildeholm OK                  Åben 3     31:00 
   38    240 Mathias Sørensen                KFIU Orientering              Åben 3     31:03 
   39    123 Nicklas Studsgaa Nielsen     13 Farum OK                      Åben 3     31:04 
   40    124 Sebastian Z. Borgensgaard    13 Farum OK                      Åben 3     31:07 
   40    215 Mads Nissen                     Uden klub                     Åben 3     31:07 
   42    231 Kristina Madsen                 Uden klub                     Åben 3     31:09 
   43    125 Thomas Rønsberg              13 Farum OK                      Åben 3     31:10 
   44    230 Mathias Madsen                  Uden klub                     Åben 3     31:12 
   45    114 Patricia Plesner Arnsted     12 Tisvilde Hegn OK              Åben 3     31:38 
   46    133 Lærke Hvelplund              08 Uden klub                     Åben 3     31:43 
   47    120 Ida Theill Sørensen          10 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     32:11 
   48    118 Jakob Thore Kamm Nielsen     09 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     32:12 
   49    192 Nikolaj Vejby Jensen         11 FIF Hillerød Orientering      H-12A      32:36 
   50    104 Fie Lønborg                  07 Uden klub                     Åben 3     33:41 
   51    218 Ina Virkelyst-Nielsen        12 HSOK                          Åben 3     34:27 
   52    131 Mads Hvelplund               13 Uden klub                     Åben 3     34:36 
   53    132 August Hoeck                 13 Uden klub                     Åben 3     34:40 
   54    287 Kristoffer Sandvang             Uden klub                     Åben 3     35:32 
   55    198 Frederik Erskov Krogh        11 OK Øst Birkerød               H-12A      35:33 
   56    216 Line Nissen                     Uden klub                     Åben 3     37:54 
   57    212 Maja Brinch                  12 HSOK                          D-12A      39:04 
   58    235 Rasmus Stilling                 Allerød OK                    H-12A      40:19 
   59    262 Sebastian Olsen                 Tisvilde Hegn OK              H-12A      41:37 
   60    243 Emilie Sørensen                 KFIU Orientering              Åben 3     49:10 
   61    115 Gustav Duus                  13 Tisvilde Hegn OK              Åben 3   1:03:56 

         121 Iben Wallin                  12 FIF Hillerød Orientering      Åben 3   Fejlkl. 
         245 Joachim Jerram Bruun            Farum OK                      Åben 3   Fejlkl. 
         186 Martin Illum                 11 Søllerød OK                   H-12A    startet 
         156 Marie Løfberg Larsen         12 KFIU Orientering              D-12A    startet 
         112 Ditte Rünitz Petersen        13 Helsingør SOK                 Åben 3   startet 
         187 Anton Scherfig Weber         12 Tisvilde Hegn OK              H-12A    startet 
         113 Emma Sabroe                  12 Tisvilde Hegn OK              Åben 3   startet 
         195 Jonas Thyregod Wilcks        12 Allerød OK                    H-12A    startet 
         167 Nina Faarup                  12 Farum OK                      D-12A    startet 
         303 Anders Enggaard                 Uden klub                     Åben 3   startet 



Bane 4  (36)            3.8 km   15 K                      

    1    149 Joakim Sehested Sie          14 OK Øst Birkerød               H-14A      24:59 
    2    173 Simone Wraa                  13 Tisvilde Hegn OK              D-14A      27:25 
    3    147 Frederik Søndergaard         13 FIF Hillerød Orientering      H-14A      29:33 
    4    180 Emma Roos Friis              14 Allerød OK                    D-14A      31:23 
    5    176 Nicoline F. Klysner          14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      32:43 
    6    177 Ida Solberg Sloth            14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      33:19 
    7    144 Jonas Falck Weber            14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      33:32 
    8    178 Sofie Solberg Sloth          14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      35:09 
    9    148 Stefan Frands Petersen       14 Allerød OK                    H-14A      35:30 
   10    151 Asger Aaen                   14 Farum OK                      H-14A      35:56 
   11    179 Cecilie F. Klysner           14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      36:53 
   12    140 Aske Jepsen                  13 Søllerød OK                   H-14A      36:58 
   13    181 Tanja Krogh Andersen         14 OK Øst Birkerød               D-14A      38:02 
   14    170 Lin B Røpke                  13 Helsingør SOK                 D-14A      38:49 
   15    172 Esther Rosengreen            14 Tisvilde Hegn OK              D-14A      39:44 
   16    183 Bothilde Benedik Nielsen     14 OK 73                         D-14A      41:34 
   17    185 Mette Stub                   13 Politiets IF-København        D-14A      41:48 
   18    142 Mathias Wraa                 13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      44:39 
   19    169 Stine Berg Sørensen          14 Helsingør SOK                 D-14A      45:08 
   20    229 Carl-Johan Madsen               Uden klub                     Åben 4     45:52 
   21    145 Andreas Holm Pedersen        14 Tisvilde Hegn OK              H-14A      46:26 
   22    110 Mathilde Horn Andersen       13 KFIU Orientering              Åben 4     46:47 
   23    146 Bertram Kopp Stannum         13 Tisvilde Hegn OK              H-14A      52:07 
   24    152 Gustav Karlsmose             14 Farum OK                      H-14A      55:24 
   25    153 Simon Birch Rosenberg        13 Farum OK                      H-14A      57:21 
   26    175 Maja Vejby Jensen            14 FIF Hillerød Orientering      D-14A      57:37 
   27    174 Amalie Wraa                  14 Tisvilde Hegn OK              D-14A    1:01:57 
   28    143 Joakim Nielsen               13 Tisvilde Hegn OK              H-14A    1:05:12 
   29    154 Mads Hansen                  13 OK 73                         H-14A    1:05:19 
   30    210 Lærke Dalby Jensen              Uden klub                     Åben 4   1:11:18 
   31    134 Maria Vedel Marchewka        15 FIF Hillerød Orientering      Åben 4   1:31:35 

         141 Emil Borup                   14 Helsingør SOK                 H-14A    Fejlkl. 
         171 Sofie Kyhl Magnussen         13 Helsingør SOK                 D-14A    startet 
         150 Thor Nørskov                 14 OK Øst Birkerød               H-14A    startet 
         182 Anna Rolighed Thyme          14 OK Skærmen                    D-14A    startet 
         184 Nikita Bang                  14 Politiets IF-København        D-14A    startet 



Bane 5  (9)             4.8 km   18 K                      

    1    137 Amalie Søndergaard           15 FIF Hillerød Orientering      D-16A      42:43 
    2    139 Line Stub                    16 Politiets IF-København        D-16A      42:45 
    3    138 Sidsel Dan Hull              14 Allerød OK                    D-16A      44:08 
    4    200 Jakob Nielsen                16 Tisvilde Hegn OK              H-16A      48:28 
    5    201 Henrik Lau Petersen          15 Allerød OK                    H-16A    1:00:15 
    6    135 Trine Horn Andersen          15 KFIU Orientering              D-16A    1:02:35 
    7    136 Klara Scherfig Weber         15 Tisvilde Hegn OK              D-16A    1:05:52 

         202 Nicolai Siegumfeldt          16 Allerød OK                    H-16A    startet 
         999 Sebastian Bang               16 Politiets IF-København        H-16A    startet