Skovcupon 06-06-2007 19:06
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                          Kla.         Tid 



bane 2  (132)           2.5 km   13 K                      

    1    203 Asger Skytte Kirkegaard      10 Tisvilde Hegn OK              H10A       13:21 
    2    206 Mads Theill Sørensen         10 FIF Hillerød Orientering      H10A       14:00 
    3    199 Martin Illum                 10 Søllerød OK                   H10A       14:20 
    4    193 Thea Hein Petersen           10 FIF Hillerød Orientering      D10A       14:21 
    5    182 Mathias Petersen             09 Uden Klub                     H10A       14:33 
    6    137 Camilla Hirsborg Pedersen    09 Køge OK                       Åben 2     14:42 
    7    289 Magnus Lyk-Jensen               Helsingør SOK                 H10A       14:49 
    8    109 Lasse Falck Weber            07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     15:47 
    9    258 Mads Midtgaard Frich            OK Roskilde                   H10A       16:00 
   10    313 Mathias Pedersen                Uden Klub                     Åben 2     16:14 
   11    125 Nikolaj Vejby Jensen         10 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:19 
   12    126 Marie Cecilie Hartmeyer      10 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     16:20 
   13    127 Mikkel Lau Petersen          07 Allerød OK                    Åben 2     16:21 
   14    315 Rasmus Bergmann                 Allerød OK                    Åben 2     16:24 
   15    113 Astrid Skytte Kirkegaard     08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     16:45 
   16    192 Nikoline Tillingsøe          10 Tisvilde Hegn OK              D10A       16:54 
   17    114 Ida Øbro                     08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     17:26 
   18    189 Emilie Ryberg Vikkelsø       10 Ballerup OK                   D10A       17:35 
   19    204 Emil Søndergaard             07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     17:36 
   20    130 Mikkel Lindgren Lauritsen    08 OK Øst Birkerød               Åben 2     17:37 
   21    205 Oscar Tulloch                10 FIF Hillerød Orientering      H10A       18:08 
   22    115 Frederik Holm Splittorf      06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:11 
   23    120 Nikoline Holm Splittorff     08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     18:17 
   24    188 Agnes Jonsson                10 Søllerød OK                   D10A       18:21 
   25    201 Aksel Scherfig Weber         08 Tisvilde Hegn OK              H10A       18:25 
   26    198 Jonathan Kæseler             10 Søllerød OK                   H10A       18:45 
   27    213 Johan Lindbjerg Skovbæk         OK Øst Birkerød               H10A       18:48 
   28    195 Lærke Lindgren Lauritsen     10 OK Øst Birkerød               D10A       18:52 
   29    202 Søren Recinella              09 Tisvilde Hegn OK              H10A       19:14 
   30    128 Søren Thrane Ødum            06 OK Øst Birkerød               Åben 2     19:22 
   31    317 Malte Wassard                   Uden Klub                     Åben 2     19:23 
   32    196 Agnes Kracht                 08 Politiets IF-København        D10A       19:34 
   32    251 Sandra Bruun                    Politiets IF-København        Åben 2     19:34 
   34    296 Adnreas Alkjær Eriksen          FIF Hillerød Orientering      Åben 2     19:40 
   35    135 Emil Østberg                 08 OK Roskilde                   Åben 2     19:44 
   36    112 Axel Rosengreen              08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     19:54 
   36    308 Asbjørn Jepsen                  Uden Klub                     Åben 2     19:54 
   38    194 Linea Place Eriksen          10 Allerød OK                    D10A       20:05 
   39    147 Ulrik Klepsch                07 Uden Klub                     Åben 2     20:26 
   40    260 Kristoffer Sandvang             Uden Klub                     Åben 2     20:29 
   41    123 Isabella Kempff-Andersen     09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:31 
   42    161 Thomas Finderup              09 Uden Klub                     Åben 2     20:32 
   43    124 Ida Theill Sørensen          09 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:41 
   44    263 Jakob Nielsen                   FIF Hillerød Orientering      Åben 2     20:43 
   45    272 Jakob Djurhuus Ipsen            Kildeholm OK                  Åben 2     21:07 
   46    153 Niclas Kjærlund              09 Helsingør SOK                 Åben 2     21:28 
   47    277 Mikkel Mikkelsen                Uden Klub                     Åben 2     21:53 
   48    288 Nicolai Ryberg Vikkelsø         Ballerup OK                   Åben 2     21:59 
   49    146 Julie Elmelund Duus          06 Uden Klub                     Åben 2     22:04 
   50    119 Annika Simonsen              07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     22:09 
   51    191 Katrine Mathiesen            09 Tisvilde Hegn OK              D10A       22:10 
   52    319 Christian Stausholm             Uden Klub                     Åben 2     22:11 
   53    214 Mark Skov Jensen                Allerød OK                    Åben 2     22:14 
   54    152 Nina Skov Jensen             07 Allerød OK                    Åben 2     22:22 
   55    166 Amalie Borch Nygård          06 Uden Klub                     Åben 2     22:25 
   56    274 Kamille Utzon                   Tisvilde Hegn OK              Åben 2     22:27 
   57    111 Birk Skov Nielsen            08 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     22:30 
   58    210 Magnus Laforce Otto          10 Helsingør SOK                 H10A       22:32 
   59    141 Laura Waage                  07 Uden Klub                     Åben 2     23:07 
   60    129 Marie Erskov Krogh           08 OK Øst Birkerød               Åben 2     23:25 
   61    149 Andreas Hald                 06 Uden Klub                     Åben 2     23:27 
   62    148 Heine Klepsch                05 Uden Klub                     Åben 2     23:35 
   63    297 Oskar Keller                    Allerød OK                    Åben 2     23:36 
   64    143 Linus Sandorff               07 Uden Klub                     Åben 2     23:37 
   65    145 Jakob Sandorff               11 Uden Klub                     Åben 2     23:39 
   66    142 Valdemar Spiegel Stelcek     07 Uden Klub                     Åben 2     23:40 
   67    322 Ida van der Leeden              OK Øst Birkerød               Åben 2     23:45 
   68    105 Claudia Knudsen              07 Helsingør SOK                 Åben 2     23:48 
   69    139 Hans Michael Christensen        Kildeholm OK                  Åben 2     24:03 
   70    102 Ida Hundebøl Sund            07 KFIU                          Åben 2     24:18 
   71    330 Rasmus Enggaard                 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     24:42 
   72    212 Laura Lindbjerg Skovbæk         OK Øst Birkerød               Åben 2     25:12 
   73    133 Freja Kliem                  09 Farum OK                      Åben 2     25:18 
   74    106 Natalie Knudsen              09 Helsingør SOK                 Åben 2     25:23 
   75    316 Jakob Jørgensen                 Uden Klub                     Åben 2     25:32 
   76    121 Chili Deruginsky             08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     25:36 
   77    257 Alexander Ravn                  Uden Klub                     Åben 2     25:47 
   78    134 Ida Lykking                  10 OK 73                         Åben 2     25:48 
   79    104 Viktor Hougaard Jørgensen    06 Ballerup OK                   Åben 2     25:49 
   80    304 Niels Visti Hansen              Tisvilde Hegn OK              Åben 2     25:51 
   81    208 Frederik Erskov Krogh        10 OK Øst Birkerød               H10A       25:53 
   82    103 Xenia Wigen                  08 KFIU                          Åben 2     25:54 
   83    101 Max Emil Wigen               06 KFIU                          Åben 2     26:02 
   84    269 Ulrikke Hartmann-Petersen       Uden Klub                     Åben 2     26:04 
   85    334 Marius Venet                    Uden Klub                     Åben 2     26:05 
   86    335 Luna Venet                      Uden Klub                     Åben 2     26:15 
   87    333 Malthe Vibe                     Uden Klub                     Åben 2     26:19 
   88    309 Freja Wiborg                    Uden Klub                     Åben 2     27:47 
   89    264 Nanna Neidhardt                 Uden Klub                     Åben 2     28:11 
   90    280 Silas Schytte Olsen             Søllerød OK                   Åben 2     28:56 
   91    268 Lykke Friis                     Uden Klub                     Åben 2     29:25 
   92    254 Andrea Reusch                                                 Åben 2     29:26 
   93    165 Mira Jørgensen               07 Uden Klub                     Åben 2     29:36 
   94    136 Sofie Tripax                 09 OK Roskilde                   Åben 2     29:46 
   95    132 Marta Kliem                  07 Farum OK                      Åben 2     30:38 
   96    294 Emilie ?                        Uden Klub                     Åben 2     30:40 
   97    110 Sidse Tillingsøe             07 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     30:51 
   98    160 Ann Sofie Larsen             06 Uden Klub                     Åben 2     31:00 
   99    107 Line Petersen                12 Helsingør SOK                 Åben 2     31:26 
  100    253 Veronika Reusch                 Uden Klub                     Åben 2     31:51 
  101    200 Nikolaj Toxværd              10 Søllerød OK                   H10A       32:02 
  101    331 Anders Enggaard                 Uden Klub                     Åben 2     32:02 
  103    279 Maja Schytte Olsen              Søllerød OK                   Åben 2     32:06 
  104    273 Luka Utzon                      Tisvilde Hegn OK              Åben 2     32:20 
  105    138 Christine Reipert Hansen        FIF Hillerød Orientering      Åben 2     33:31 
  106    267 Roberta Boline Winnes           Uden Klub                     Åben 2     33:33 
  107    108 Lærke Skov Nielsen           06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     33:39 
  108    259 Mikkel Sandvang                 Uden Klub                     Åben 2     34:03 
  109    211 Maiken Steffensen               OK Øst Birkerød               Åben 2     34:05 
  110    270 Helle Friis                     Uden Klub                     Åben 2     34:23 
  111    117 Margit Anna Brodam           06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     34:28 
  112    164 Rosa Cecilie Andersen        07 Uden Klub                     Åben 2     34:37 
  113    118 Lea Fauerholdt Saarde        07 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     34:43 
  114    301 Laura Karlsmose                 Farum OK                      Åben 2     35:09 
  115    311 Emilie Sørensen                 KFIU                          Åben 2     35:11 
  116    116 Karoline Dahl                06 FIF Hillerød Orientering      Åben 2     35:27 
  117    271 Lærke Djurhuus Ipsen            Kildeholm OK                  Åben 2     37:22 
  118    190 Nina Valery                  06 Tisvilde Hegn OK              Åben 2     37:34 
  119    412 Lærke Steen                     OK Øst Birkerød               Åben 2     37:44 
  120    305 Lea Skythe                      Farum OK                      Åben 2     40:15 
  121    306 Simon Jaral                     FIF Hillerød Orientering      Åben 2     40:24 
  122    332 Sofie Stausholm                 Uden Klub                     Åben 2     40:35 
  123    262 Aske Kondo                      Tisvilde Hegn OK              Åben 2     42:47 
  124    310 Fiona Olivia Wiborg             Uden Klub                     Åben 2     47:58 
  125    321 Laura Saxtorph                  Ballerup OK                   Åben 2   1:00:08 
  126    320 Karoline Saxtorph               Ballerup OK                   Åben 2   1:00:11 
  127    131 Malte Kliem                  04 Farum OK                      Åben 2  10:21:49 

         144 Sofie Sørensen               06 Uden Klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         276 Anna Mikkelsen                  Uden Klub                     Åben 2   Fejlkl. 
         122 Laura Solberg Sloth          08 FIF Hillerød Orientering      Åben 2   startet 
         207 Mikkel Ebbensgaard           09 OK Øst Birkerød               H10A     startet 
         209 Alexander Ulsøe Jessen       09 OK Roskilde                   H10A     startet 



bane 3  (82)            3.0 km   11 K                      

    1      3 Amanda Falck Weber           11 Tisvilde Hegn OK              D1112A     23:41 
    2     42 Emil Øbro                    11 Tisvilde Hegn OK              H1112A     23:43 
    3     49 Frederik Søndergaard         12 FIF Hillerød Orientering      H1112A     24:59 
    4     41 Mads Christensen             11 Ballerup OK                   H1112A     25:04 
    5    291 Jon Lundstrøm                   Tisvilde Hegn OK              Åben 3     25:27 
    6     48 Mathias Wraa                 12 Tisvilde Hegn OK              H1112A     27:11 
    7      6 Simone Wraa                  12 Tisvilde Hegn OK              D1112A     27:23 
    8      5 Astrid Recinella             11 Tisvilde Hegn OK              D1112A     28:15 
    9    172 Marie Alstrup Jensen         11 OK Øst Birkerød               Åben 3     28:22 
   10      9 Miri Thrane Ødum             12 OK Øst Birkerød               D1112A     29:22 
   11     44 Anton Scherfig Weber         11 Tisvilde Hegn OK              H1112A     29:23 
   12    171 Rasmus Probst Meyer          11 Allerød OK                    Åben 3     29:46 
   13     43 Magnus Falbe-Hansen          11 Tisvilde Hegn OK              H1112A     29:51 
   14     40 Magnus Maag                  12 Søllerød OK                   H1112A     30:07 
   15     15 Mette Stub                   12 Politiets IF-København        D1112A     30:15 
   16     57 Frederik Hirsbor Pedersen    12 Køge OK                       H1112A     30:27 
   17     38 Peter Illum                  12 Søllerød OK                   H1112A     30:37 
   18     50 Teis Bo Damm Andreasen       11 Allerød OK                    H1112A     31:01 
   19      4 Iben Valery                  11 Tisvilde Hegn OK              D1112A     31:55 
   20    281 Annika Olsen                    Uden Klub                     Åben 3     32:17 
   21     16 Lin Røpke                    12 Helsingør SOK                 D1112A     32:23 
   22    282 Marcus Olsen                    Uden Klub                     Åben 3     33:03 
   23    261 Mathilde Boesen                 OK Roskilde                   Åben 3     33:29 
   24    256 Emma Liisberg                   Tisvilde Hegn OK              D1112A     33:45 
   25    286 Magnus Magnus                   Uden Klub                     Åben 3     33:55 
   26     14 Mathilde Kracht              11 Politiets IF-København        D1112A     34:52 
   27    173 Mads Lykking                 10 OK 73                         Åben 3     35:29 
   28     39 Simon Thrane Hansen          12 Søllerød OK                   H1112A     36:01 
   29     46 Jonathan Wraa                11 Tisvilde Hegn OK              H1112A     36:49 
   30      2 Sofie Kyhl Magnussen         12 Helsingør SOK                 D1112A     38:14 
   31      8 Karoline Seheste Sie         11 OK Øst Birkerød               D1112A     38:23 
   32     51 Emil Alstrup Jensen          11 OK Øst Birkerød               H1112A     40:05 
   33     11 Maria Rolighed Thyme         11 OK Skærmen                    D1112A     40:07 
   34    169 Matilde Dahl                 09 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     40:23 
   35    284 Stephanie Funcker               Uden Klub                     Åben 3     40:49 
   36    174 Natasja Hansen               14 OK 73                         Åben 3     43:38 
   36    314 August S. Konstantyner          Helsingør SOK                 Åben 3     43:38 
   38    176 Mads Hvelplund               13 Uden Klub                     Åben 3     45:17 
   39    177 August Hoch                  13 Uden Klub                     Åben 3     45:19 
   40    327 Caroline Ryge Carlsen           OK Øst Birkerød               Åben 3     46:08 
   41    326 Clara Ryge Carlsen              OK Øst Birkerød               Åben 3     46:09 
   42    324 Maja Brinch                     Helsingør SOK                 Åben 3     46:42 
   43     47 Joakim Nielsen               12 Tisvilde Hegn OK              H1112A     47:25 
   44    302 Iben Wallin                     FIF Hillerød Orientering      Åben 3     48:01 
   45    303 Steen Wallin                    FIF Hillerød Orientering      Åben 3     48:09 
   46    170 Trine Siewartz Nielsen       10 FIF Hillerød Orientering      Åben 3     48:18 
   47    285 Gustav Torp                     Tisvilde Hegn OK              Åben 3     49:03 
   48     13 Signe Østberg                11 OK Roskilde                   D1112A     49:23 
   49    325 Sara Brinch                     Helsingør SOK                 Åben 3     50:33 
   50     55 Simon Birch Rosenberg        12 Farum OK                      H1112A     51:12 
   51    197 Caroline Bech-Arnested       08 Uden Klub                     Åben 3     52:28 
   52     53 Anders Thoft Nordholm        12 OK Øst Birkerød               H1112A     52:54 
   53    312 Mathias Sørensen                KFIU                          Åben 3     54:58 
   54    180 Camilla Larsen               09 Uden Klub                     Åben 3     55:30 
   55    181 Ida Svanberg                 09 Uden Klub                     Åben 3     55:47 
   56    178 Lærke Hvelplund              07 Uden Klub                     Åben 3     57:13 
   57    167 Thomas Gefke Thuesen         08 KFIU                          Åben 3     57:51 
   58    323 Caroline Balslev                Uden Klub                     Åben 3     59:30 
   59    184 Oliver Zakari Ørnkow         12 Uden Klub                     Åben 3   1:01:49 
   60    183 Lærke Dalby Jensen           11 Uden Klub                     Åben 3   1:02:19 
   61    179 Matti Ørnkow                 12 Uden Klub                     Åben 3   1:02:43 
   62      7 Emma Sabroe                  11 Tisvilde Hegn OK              D1112A   1:03:35 
   63    318 Astrid Maag                     Uden Klub                     Åben 3   1:07:05 
   64    278 Signe Kürstein Nielsen          Kildeholm OK                  Åben 3   1:08:38 
   65    283 Nina Lybek Schaltz              Uden Klub                     Åben 3   1:10:34 
   66    287 Per Henrik Lybek Schaltz        Ballerup OK                   Åben 3   1:11:02 
   67    265 Emma Sofie Pagaard              KFIU                          D1112A   1:19:12 
   68    266 William Andersen                KFIU                          H1112A   1:20:29 
   69    187 Anna Nørgaard Sørensen       11 Uden Klub                     Åben 3   1:22:13 

           1 Mathilde Horn Andersen       12 KFIU                          D1112A   Fejlkl. 
          45 Frei Stæhr                   11 Tisvilde Hegn OK              H1112A   Fejlkl. 
          52 Asbjørn Pedersen             11 OK Øst Birkerød               H1112A   Fejlkl. 
          54 Mikkel Aaen                  11 Farum OK                      H1112A   Fejlkl. 
          56 Mads Hansen                  12 OK 73                         H1112A   Fejlkl. 
         175 Elisabeth Nørgaa Christens      Kildeholm OK                  Åben 3   Fejlkl. 
         293 Jonathan Wesnæs                 Uden Klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         290 Patroclus Rømling               Uden Klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         292 Peter Jawas                     Uden Klub                     Åben 3   Fejlkl. 
         307 Aske Jepsen                     Uden Klub                     H1112A   Fejlkl. 
         168 August Thygesen              08 KFIU                          Åben 3   startet 
          10 Signe Vonger-Lorenzen        11 OK Skærmen                    D1112A   startet 
          12 Melissa Ulsøe Jessen         11 OK Roskilde                   D1112A   startet 



bane 4  (31)            4.1 km   12 K                      

    1    328 Thor Nørskov                    OK Øst Birkerød               H1314A     29:05 
    2     64 Joakim Sehested Sie          13 OK Øst Birkerød               H1314A     29:13 
    3     58 Jonas Falck Weber            13 Tisvilde Hegn OK              H1314A     32:24 
    4    255 Martin Frich                    OK Roskilde                   H1314A     35:35 
    5     60 Nikolaj William Agervold     14 Tisvilde Hegn OK              H1314A     36:07 
    6     62 Henrik Lau Petersen          14 Allerød OK                    H1314A     40:45 
    7     22 Nicoline F. Klysner          13 FIF Hillerød Orientering      D1314A     42:56 
    8     27 Emma Roos Friis              13 Allerød OK                    D1314A     43:35 
    9     28 Tanja Krogh Andersen         13 OK Øst Birkerød               D1314A     43:59 
   10     32 Ida Sander                   13 OK Roskilde                   D1314A     46:02 
   11     24 Amalie Søndergaard           14 FIF Hillerød Orientering      D1314A     47:00 
   12     59 Andreas Holm Pedersen        13 Tisvilde Hegn OK              H1314A     48:12 
   13     61 Stefan Frands Petersen       13 Allerød OK                    H1314A     50:14 
   14     20 Klara Scherfig Weber         14 Tisvilde Hegn OK              D1314A     51:29 
   15     26 Sidsel Dan Hull              13 Allerød OK                    D1314A     53:07 
   16     31 Amalie Tripax                12 OK Roskilde                   D1314A     55:02 
   17     66 Mathias Pedersen             13 OK Skærmen                    H1314A     56:34 
   18     17 Trine Horn Andersen          14 KFIU                          D1314A   1:02:38 
   19    299 Gustav Karlsmose                Farum OK                      H1314A   1:03:16 
   20     33 Line Kreiberg                14 OK Roskilde                   D1314A   1:05:41 
   21     29 Anna Rolighed Thyme          13 OK Skærmen                    D1314A   1:07:06 
   22     19 Esther Rosengreen            13 Tisvilde Hegn OK              D1314A   1:07:33 
   23     65 Johan Ødum Lundberg          14 OK Øst Birkerød               H1314A   1:08:11 
   24     21 Cecilie F. Klysner           13 FIF Hillerød Orientering      D1314A   1:18:42 
   25     18 Amalie Wraa                  13 Tisvilde Hegn OK              D1314A   1:20:09 
   26    252 Natasha Dahl Nielsen            FIF Hillerød Orientering      D1314A   1:23:37 
   27    300 Simon Lardy Pedersen            Uden Klub                     Åben 4   1:23:51 
   28     23 Maja Vejby Jensen            13 FIF Hillerød Orientering      D1314A   1:39:32 
   29     25 Maria Vedel Marchewka        14 FIF Hillerød Orientering      D1314A   1:44:05 

          30 Bothilde Benedik Nielsen     13 OK 73                         D1314A   Fejlkl. 
          63 Emil Rønning                 13 OK Øst Birkerød               H1314A   startet 



bane 5  (13)            5.4 km   15 K                      

    1     71 Andreas Bergmann             16 Allerød OK                    H1516A     36:32 
    2     73 Andreas Boesen               16 OK Roskilde                   H1516A     45:30 
    3     67 Gustav Jonsson               15 Søllerød OK                   H1516A     47:24 
    4     34 Caroline Konring             15 Søllerød OK                   D1516A     54:20 
    5     37 Line Stub                    15 Politiets IF-København        D1516A     55:33 
    6    295 Nicolaj Valery Sørensen         Tisvilde Hegn OK              H1516A     59:27 
    7     68 Jakob Nielsen                15 Tisvilde Hegn OK              H1516A   1:09:02 
    8     72 Martin Thyme Christensen     16 OK Skærmen                    H1516A   1:16:08 
    9     35 Sofie Louise Hansen          16 FIF Hillerød Orientering      D1516A   1:22:41 
   10     36 Lærke Damm Andreasen         15 Allerød OK                    D1516A   1:24:42 

          69 Lars Stendevad               16 Tisvilde Hegn OK              H1516A   Fejlkl. 
          70 Albert Scherfig Weber        16 Tisvilde Hegn OK              H1516A   Fejlkl. 
         329 Marius Thrane Ødum              OK Øst Birkerød               H1516A   Fejlkl.